11 Haziran 2024, Salı
Anasayfa » Konaklama » Karaköy’ün yeni çehresi; The Haze Istanbul!

Karaköy’ün yeni çehresi; The Haze Istanbul!

Bildiğimiz gibi Karaköy ve Galata günümüzde gittikçe önem kazanıyor. Ardı ardına açılan şık ve butik mekanlar ile bu iki semtin de çehresine renk gelmiş durumda. Eskiden Taksim’e akan eğlence ve sosyal hayat trafiği artık Galata ve Karaköy’e bölünmüş durumda.

Bu yazımızda Nisan 2013’de Karaköy’deki hayatına başlamış olan “The Haze Istanbul”u sizlere kendi gözümüzden aktaracağız.

The Haze Istanbul 23 300x300 Karaköyün yeni çehresi; The Haze Istanbul!
Binanın Eski Hali
TY 252x300 Karaköyün yeni çehresi; The Haze Istanbul!
İşte The Haze!

The Haze Istanbul , Karaköy Keçeli Han ve yanındaki Eski Makara Fabrikası’nın restorasyonu ile ortaya çıkmış olan güzeller güzeli bir butik otel. The Haze Istanbul Hotel dış ticaret, pazarlama ve tekstil sektörlerinin ileri gelen 5 ismi tarafından kurulmuş. (Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Hamdi Kiper, Başkan Yard. Faruk Ariti ile Abdullah Zaimoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri olarak ise İzak Uziyel ve Kemal Kaan Kasacı görev yapıyor.)

Ayrıca The Haze Istanbul’un iç dekorasyonunu üstlenen ismin Şebnem Gürcün olduğunu öğrendik. Otele ilk adım attığınız zaman tüm dekor öğelerinin birbiri ile uyumunu fark ediyor ve geometrik şekillerin şık bir bütünlük oluşturduğunu hissedebiliyorsunuz.

Lokasyon: Necatibey Caddesi No:38 Karaköy

The Haze Istanbul 8 300x200 Karaköyün yeni çehresi; The Haze Istanbul!Eskiden bizlere korkutucu gelen ve çoğunlukla sanayi tipi işletmelerin bayilerini barındıran Necatibey bölgesi şimdilerde oldukça renklendi. Karaköy’ün havasını değiştiren güzel The Haze Istanbul, şimdiden Karaköy semtinin göz bebeği olmuş durumda. The Haze Istanbul Necatibey ve Maliye caddelerinin kesiştiği noktada konumlandırılmış ve neredeyse tüm ulaşım araçlarına sadece 5 dakika mesafede bulunuyor!

İşletme: Karaköy Turizm İnşaat Pazarlama ve Ticaret A.Ş.

The Haze Istanbul’un genç Otel Müdürü Efe Bey’in hatrı sayılır ölçüde bir turizm geçmişi varmış, bizlerle yaptığı güzel sohbette The Haze Istanbul’un açılışından bu yana yüksek doluluk oranlarına ulaştıklarını ve misafirlerinin memnuniyetlerinin de oldukça yüksek olduğunu aktardı. (Deneyimlerimize dayanarak bu konuda hem fikir olduğumuzu ayrıca belirtmek isteriz. Zira The Haze Istanbul ’un giriş katında bulunan Forneria gecenin geç saatlerinde bile buradan ayrılmak istemeyen misafirlerle dolup taştı – biz de dahil 🙂 )

Her daim söylediğimiz gibi otelcilikte misafir ilişkileri ve otel yöneticiliği kavramını artık genç nesillerin devraldığını görmüş olmaktan oldukça mutlu olduk.

Mekan Detayları : Geometrik Dekor Formları taşıyan, Stil Sahibi, Kosmopolit, Konforlu.

%name Karaköyün yeni çehresi; The Haze Istanbul!The Haze Istanbul’un kapısına vardığımızda, ilk dikkatimizi çeken detay binanın dış kısmında düzenlenmiş olan kehribar renkli ışıklar ve yansımalarının bina yapısı üzerindeki hoş etkileri oldu. Kapısından içeri adım attığımız zaman ise modernliği konforla harmanlayan sıcak gri, kırmızı ve yer yer ahşap renkler ile detaylandırılmış sevimli bir atmosfer ile karşılaştık.

Cam asansör ile oda katlarına yolculuğa çıktığınız zaman,  duvarlarda dijital baskılı  İstanbul’ un sembolleşmiş yapılarını görüyorsunuz. Bu da detaylara şıklık katan başka bir dokunuş olmuş.

Odalar ise oldukça ferahlatıcı, doğal ve modern bir dekora sahip. Ahşap zemin ve mobilyaların yumuşatılmış kırmızı ve beyaz tonlar ile harmanlanmış olması da iç mekana konforlu ve kozmopolit bir görünüm kazandırmış.

996634 218163821693550 1586464311 n 150x150 Karaköyün yeni çehresi; The Haze Istanbul! The Haze Istanbul 29 150x150 Karaköyün yeni çehresi; The Haze Istanbul! The Haze Istanbul 28 150x150 Karaköyün yeni çehresi; The Haze Istanbul! The Haze Istanbul Hotel 150x150 Karaköyün yeni çehresi; The Haze Istanbul!
Oda perdelerini açtığınızda boydan boya tasarlanmış camlar sayesinde caddeyi ve şehrin ışıklarını görebiliyorsunuz. Geç saatlere kadar işlek olabilen Necatibey caddesinin sesini pencereyi açmadan duyamıyorsunuz, çünkü ses yalıtımı oldukça başarılı!

The Haze Istanbul 12 150x150 Karaköyün yeni çehresi; The Haze Istanbul! The Haze Istanbul 13 e1388877371211 150x150 Karaköyün yeni çehresi; The Haze Istanbul! The Haze Istanbul 15 150x150 Karaköyün yeni çehresi; The Haze Istanbul! The Haze Istanbul 16 150x150 Karaköyün yeni çehresi; The Haze Istanbul!Özenle seçilmiş ortopedik yatak ve yastıklar, konforlu oturma koltuğu ve çok kullanışlı çalışma masası da odaya renk katan diğer detaylardan.

The Haze Istanbul 19 e1388877676548 225x300 Karaköyün yeni çehresi; The Haze Istanbul!The Haze Istanbul 20 e1388877691428 225x300 Karaköyün yeni çehresi; The Haze Istanbul!

 Odadaki banyo ise sürgülü buz cam kapı ile oda bölümünden ayrılmış. Banyoda kullanılan ışıklandırmalar da mermerlerin daha derin ve yumuşak ışıltılar yansıtmasını sağlamış. Oldukça kullanışlı olan banyolarda kaliteli şampuan ve buklet malzemeleri de bulunuyor.

 

The Haze Istanbul‘da toplam 22 oda mevcut. Bu odalar kategorilerine göre Standart, Deluxe, Superior Köşe, Aile/Bağlantılı Oda ve duyumunu aldığımız üzere çok yakında Penthouse Suitler olmak üzere toplam 5 kategoriye ayrılıyor. Biz 4.kattaki Deluxe odalardan birini tercih ettik. (Müsaitlik doğrultusunda Önbüro yetkilileri bizlere Standart odadan Deluxe odaya upgrade verebileceklerini ilettiler, oldukça esnek ve misafir odaklılar 🙂 )

522128 148001252043141 1238215468 n 300x200 Karaköyün yeni çehresi; The Haze Istanbul! The Haze Istanbul 2 e1388878053870 225x300 Karaköyün yeni çehresi; The Haze Istanbul! The Haze Istanbul 231 e1388878066529 225x300 Karaköyün yeni çehresi; The Haze Istanbul! The Haze Istanbul 24 e1388878095691 225x300 Karaköyün yeni çehresi; The Haze Istanbul!Kahvaltı : Saat 07:00’den itibaren Önbüro ile irtibata geçip, buradan size verilen kuponlar ile Forneria’da sıkı bir serpme kahvaltı yapabiliyorsunuz. Serpme deyince çoğu gezgin pek zengin bulmayabiliyor, fakat burada masanızda çeşitten yer kalmayacak bizden söylemesi! 🙂 Üstelik çok yakında açılacak olan Teras’larında da açık büfe kahvaltı servisi uygulamasına başlayacaklarını da bir sır olarak belirtelim 🙂 Kesinlikle tekrar deneyeceğiz!

Çok yakında Karaköy, Galata ve Beyoğlu civarında “The Haze Istanbul” ismini (şimdiden duyurmuş olsa da) daha sık duymaya başlayacağımız kesin! Zira 07:00 ve 00:00 saatleri arasında açık olan Forneria Cafe Restaurant ile The Haze Istanbul şimdiden bu bölgenin müdavimleri tarafından dolup taşmaya devam ediyor!

Kimler tercih edebilir?

Konaklamasever Gezginler için geç saatte hem yemek yenilebilecek hem de konaklanabilecek bir mekan arayışında olanlar, arkadaş grupları, çiftler, iş için çok seyahat eden kişiler, yakın bölgelerde hareketli bir eğlenceden çıktıktan sonra ev konforunda konaklayabilmek için bir mekan arayışında olanlar, bol çeşitli bir kahvaltı seven ve ulaşım araçlarına çok yakın bir mekan tercih eden herkese ekibimizce tavsiye edeceğimiz başarılı bir butik otel The Haze Istanbul!

Mekan Değerlendirmeleri

Foursquare
The Haze Istanbultr.foursquare.com/v/the-haze-karakoy
Forneriatr.foursquare.com/v/forneria
Tripadvisor
The Haze Istanbulwww.tripadvisor.com.tr/The_Haze_Karakoy-Istanbul.html
Forneriawww.tripadvisor.com.tr/Forneria-Istanbul.html

 

İletişim Bilgileri

Telefon0212 293 99 55
Websitewww.thehazeistanbul.com
Facebookwww.facebook.com/TheHazeKarakoy
Twitterthehazekarakoy
İnstagraminstagram.com/thehazekarakoy
Pinterestwww.pinterest.com/thehazekarakoy

 

Nasıl giderim?

View Kaydedilen Yerler in a larger map

Bunları da okuyun

Beşiktaş Otelleri

Beşiktaşta Nerede Kalınır?

Beşiktaş   Avrupa Yakasında, boğaz kısmında yer alan Beşiktaş oldukça tercih edilen lokasyonlardan birisi. İstanbulda …

3 Yorumlar

  1. Çok güzel bir otel. tavsiye ederim.

  2. Çok güzel bir sayfa yapmışsınız teşekür ederim sayfanızda açılan bir çok konuyu gezdim istanbul hakkında bilgiler ve bu konudaki gibi ileride lazım olacak işimize yarıyacak yerler öğrenmek çok güzel. tekrar teşekürler

  3. Muazzam bir bilgilendirme olmuş teşekkür ederiz, Karaköy gerçekten İstanbul gibi bir şehrin mutlaka görünmesi gereken bir bölümü olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bu otelde kalmadım ancak yazınıza bakarak kalmış kadar bilgilendim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.