28 Mart 2017, Salı
Anasayfa » Restoran » İstanbuldaki Açık Büfe Kahvaltı Mekanları
İstanbul Açık Büfe Kahvaltı
İstanbul Açık Büfe Kahvaltı

İstanbuldaki Açık Büfe Kahvaltı Mekanları

İstanbuldaki Açık Büfe Kahvaltı Mekanları

 

İstanbul her konuda olduğu gibi yeme-içme konularında koca bir derya. Hele ki kahvaltı denildiğinde kitaplar, web siteleri, ayrı ayrı makaleler oluşturulmuş. Yine de İstanbuldaki kahvaltı mekanlarının tamamını listelemeye yetmemiş aslında. Her gün yeni bir mekan, her gün yeni bir kahvaltı mekanı çıkıyor karşımıza.

Açık Büfe Kahvaltı
Açık Büfe Kahvaltı

 

Artık okul kantinlerinden, çay ocaklarına, yol kenarlarında yer alan büfelere kadar pek çok işletme kahvaltı tabağı servisi yapıyor. Kahvaltı tabakları genellikle basit, ama hızlı ve doyurucu olduğu için ayaküstü kahvaltı yapmak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Son yıllarda Van kahvaltısı, köy kahvaltısı adı altında da daha yüksek fiyatlara kahvaltı servisi yapan yerler türedi malesef. Ki bu kahvaltı servisi yapan işletmeler hiçbiri adına yakışır bir servis sunmuyor. Cafeler dışında Van Kahvaltı Salonu adında mekanlar da açılmaya devam ediyor. Bu mekanlara daha sonra değineceğim. Daha çok oteller sayesinde hayatımıza giren açık büfe kahvaltı konsepti de hayatımızda bayağı bir yer edindi. Daha çok çeşit bol olsun, uzun uzadıya kahvaltı keyfi sürelim diyenler tarafından tercih ediliyor.

Anadolu Yakası Açık Büfe Kahvaltı Mekanları

-Radisson Blu Hotel Asia

-Altunizade Bağ Pastanesi

-Hollywoodcity Cafe

Avrupa Yakası Açık Büfe Kahvaltı Mekanları

-Daru Sultan Hotel

-CVK Hotel

 


Check Also

Hızlı ve Köfteli

Hızlı ve Köfteli

Anadolu Yakasının merkezi konumundaki Kadıköy hem bu merkezi konumu hem de barındırdığı insan kalabalığı sayesinde …

5 yorum

  1. Adresleri not alayım yolum düşerse arkadaşlar ile uprarız bir kahvaltı yaparız doyasıya 🙂 Mekanlar için teşekkürler hocam.

  2. Altunizade Bağ Pastanesini tek geçerim.Adamlar o kadar profesyonel bir ekibe sahip ki memnuniyetsiz olmak için gerçekten sorunlu olmak gerekiyor.Çeşitten tutunda izzeti ikramına kadar herşey dört dörtlük.

  3. Bu tür yerler kesinlikle önemli millet bilmediği yerlere yolculuk yapıp sabah indiği zaman araçtan simit çay yapmak iyi olmuyor. Paylaşım güzel hocam ellerine sağlık.

  4. Mekanları aklıma not alacağım. Ama burada en çok ilgimi çeken şey resimler oldu açıkçası. Görüntüsü bile karnımı acıktırdı. Hemen bir şeyler atıştırmam lazım. Hepsi enfes görünüyor cidden 🙂

  5. Daru Sultan Otelinin açık büfesi gerçekten bu yakada bulabileceğiniz en iyi açık büfe kahvaltıyı yapıyor diyebilirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir