26 Mayıs 2024, Pazar
Anasayfa » İzmir » Enra Şanlıurfa Kebap
Enra Kebap
Enra Kebap

Enra Şanlıurfa Kebap

Enra Şanlıurfa Kebap

İstanbul’dan İzmir’e Taşınma süreci ve tutunma çabalarını zaman zaman yazmaya çalışıyorum. Haliyle önceleri defalarca gelmiş olsam da, devamlı yaşamaya başlayınca daha bir başka bakmaya başladım. En azından, eskiden geldiğimde nokta atış mekan tercihleri yapmaya çalışıyordum. Zomato olsun, Foursquare olsun yorumlara bakıp, inceleyip restoran tercih etmeye çalışıyordum. Artık biraz daha spontane oturup kalkıyorum.

Cumartesi gecesi İzmir Performance Hall’ da ki Buse Sinem İren stand up gösterisine gitmiştik. Mekanın bulunduğu Park 414 ayrı bir yazı konusu, gerçekten bir üniversite karşısına böyle güzel bir yaşam merkezi yapılmasına çok şaşırdık. Stand up sonrasında alt katlarda yer alan pub lar da zaman geçirdik. İçerisinde barındırdığı mekanlar, restoranlar derken öğrenciler için muhteşem bir yer. Konut kısmını da eminim öğrenciler doldurmuştur.

Gecenin sonunda eve dönerken son durak bir çorbacıya uğrayalım dedik. Bu fikir sonrasında kebapçı olarak değişti. Yolumuzun üzerinde oturacak bir kebapçı ararken daha önce hiç bilmediğimiz Enra Şanlıurfa Kebap a oturduk. Restoranın bulunduğu caddede sıra sıra pek çok kebapçı var, şansımıza oturduk, iyi ki de oturmuşuz. İçerisi oldukça geniş, geç saatte gitmemize rağmen kalabalıktı da.

Beyti ve Urfa Kebap siparişi verdik. Sipariş öncesinde kebapçılarda ikrama alışkınız ama burada biraz abartıldı. Kebaplar gelene kadar masadaki ikramlarla doyduk diyebilirim. Ezmesi, salatası, çiğköftesi, köz biberi derken sıcak ekmek eşliğinde afiyetle yedik.

 

Çok beklemeden siparişlerimiz geldi. O kadar beyti yedim, gerçekten böylesine lezzetlisini çok az yedim. Gayet zengin ve lezzetli bir sunum ile karşılaştık. Yemek boyunca bizimle ilgilenen garson devamlı bir istek/arzu var mıdır diye yanımıza uğradı. Çay içireceğiz diye de büyük uğraş gösterdiler ancak saat geç olunca daha fazla takılamadık. Gece yarısı yaptığımız bu kebap kaçamağı azıcık üzse de lezzet ve ilgiden fazlasıyla memnun kaldık. Yolumuz düşmese de hususi kebap yemek için tekrar gideceğimiz kesin. Kendi web sitelerinde fiyatlarıyla birlikte menüyü de paylaşmışlar.

 

 

Adres: Sakarya Cad. No:34/1 Bornova Manavkuyu İZMİR

Telefon: 0232 348 66 63

Bunları da okuyun

İstanbul'dan İzmir'e Taşınmak

İstanbul’dan İzmir’e Taşınmak

İstanbul’dan İzmir’e Taşınmak İstanbul; yaşayanına göre dert keder, turistine göre de bitmek tükenmek bilmeyen bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.