26 Mayıs 2024, Pazar
Anasayfa » Etkinlik » Foça Kosova Kamp Alanı
Foça Kosova Kamp Alanı
Foça Kosova Kamp Alanı

Foça Kosova Kamp Alanı

Foça Kosova Kamp Alanı

Yazları İzmir’in aşırı sıcakları sebebiyle, herkes kaçacak bir yer arıyor. Biz de hem hafta sonunu değerlendirmek, hem de son aldığımız çadırı deneyimleyebilmek adına Foça Kosova Kamp Alanını tercih ettik.

 

Kamp alanına dair maalesf bir web sitesi yok. Sadece instagram hesapları var. Neyse ki, diğer kamp alanlarına göre dm lere hızlıca cevap veriyorlar. Kamp alanı ararken, diğer kamp alanlarına hem telefon, hem de sosyal medya yoluyla ulaşmakta bir hayli zorluk çektik. Zaten pek çok yerin  kontenjan sorunu olduğundan, işletme dönüş yapana kadar olan yerler de doluyor, ve olumsuz dönüyorlar.

Foça Kosova Kamp Alanı Eski Foça’da yer alıyor. Eski Foça merkezden 7-8 kilometre kadar uzaklıkta. Merkezden yiyecek-içecek alışverişinizi yapıp, rotanızı bozmadanrahatça gidebilirsiniz.

kosova kamp alani adres 300x300 Foça Kosova Kamp Alanı
Kosova Kamp Alanı yol Tarifi

Tesiste wc, duş, elektrik gibi hizmetler mevcut. Buzdolabı olduğu da söylendi ancak biz ortalıkta göremedik, peşine de düşmedik açıkcası. Alanda karavan, tiny house ve çadırlar ayrı ayrı konumlandırılmış. Wc, duş, buklaşık yıkama gibi alanlar hem çadır bölgesinde, hem de karavan bölgesinde ayrı ayrı yerleştirilmiş. Biz cumartesi akşamüstü gittiğimiz için, çoğu yer doluydu. Orman bölümünde arka kısımlara, hafif eğik bir konumda çadırımızı kurduk.

Çadırlar için parsel parsel ayrı bölgeler belirlenmediği için, ormanda uygun bulduğunuz yerlere kurabiliyorsunuz. Kurulum aşamasında arabanızla girip, kurulum sonrasında arabanızı otopark alanlarına çekmeniz bekleniyor. Ancak yer müsait oluğunca herkes aracını çadırına yakın bir yere çekiyor. Araç üstü brandalar eşliğinde kurulan çadırlarla, herkes kendisine has bir alan yaratmış. Araç üstü çadırla gelenlerin oluşturdukları bölgeler daha keyifli duruyordu.

Önceki deneyimlerimize göre aşırı sıcak, bunalcıtı ve sinek dolu bir gece geçirmekten oldukça çekindik. Ancak sinekler yerine, kimseye zararı olmayan arılar doluşmuş alana. Bilhassa duş bölgesinde arıdan geçilmiyordu. Çadırı da ağaç altına kurunca, sabah güneşinden de korunmuş olduk. Belirli aralıklarla elektrik panoları kurulmuş. Herkes uzatma kablolarıyla da çadırlarına kadar elektrik hatlarını çekince, kahve makinalarından, elektrikli ızgaralara kadar bir hayli rahat bir süreç geçiriyordu.

Her ne kadar önden tüm imkanların olduğu görülse de, genel olarak kalitesiz bir hizmet var. Tuvaletler leş gibi, duş bölümü gecekondudan hallice. Yüzlerce çadırın olduğu yerde 4 kabin wc, 3 soyunma kabini ve bir bulaşık yıkama alanı vardı. Ve ormanlık alan hiç temizlenmiyor gibiydi. Elbette misafirlerin pisliği ve özensizliği sayesinde ortalık çöplüğe dönmüş. Ancak işletme de pek temizleme gayreti göstermemiş. Yerlerdeki sigara izmaritleri de cabası.

Çadırı ile gelmeyenler için, işletmenin kiraladığı çadırlar da mevcut. Bizim gördüğümüz çadırlarda, içlerinde birer adet yatak bulunuyordu. Ayakta durabilecek ebatta bu çadırlara da talep var, tamamı doluydu.

 

Plaj tarafında hem yemek yiyip, hem de ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir cafe-market mevcut. Kahvaltı tabağından, balığına kadar geniş bir menüsü var. Akşamları da müzik yaparak insanları eğlendiriyorlar. Akşam bir göz attık,  bayağı kalabalıktı. Aynı zamanda deniz bisikleti ve kano kiralayabiliyorsunuz.

Plaj bölümünde şezlonglar mevcut. Bir şekilde yatıp eşyalarınızı koyabilecek bir şezlong bulabiliyorsunuz. Alana gitmeden önce denizin kum/taşlık durumunu sorduğumuzda biraz taşlık, devamı kum cevabını almıştık. Ancak denizin full taşlık olduğunu görünce hayal kırıklığına uğradık. Terlikler ile takılmak zorunda kaldık. Taşlık dışında su gayet güzel, temiz. Hemen derinleşiyor, gayet keyifli.

Beklentilerimizi düşürüp gittiğimiz için, süreçten oldukça memnun kaldık. Çadırımız testi geçti, götürdğümüz tüp ile yemeğimizi yaptık. Etrafın pis ve imkanların fazlasıyla kısıtlı kalması üzücü tarafları. Tekrar tercih edeceğimizi düşünmüyoruz.

Instagram: https://www.instagram.com/kosovaplajifoca/

Gsm: 0532 434 80 59

 

Bunları da okuyun

İstanbul'dan İzmir'e Taşınmak

İstanbul’dan İzmir’e Taşınmak

İstanbul’dan İzmir’e Taşınmak İstanbul; yaşayanına göre dert keder, turistine göre de bitmek tükenmek bilmeyen bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.