26 Eylül 2023, Salı
Anasayfa » Restoran » Just BBQ de Değişik Bir Barbekü Deneyimi
Just BBQ
Just BBQ

Just BBQ de Değişik Bir Barbekü Deneyimi

Just BBQ de Değişik Bir Barbekü Deneyimi

Evet, yaşaması, ulaşımı ve daha pek çok zorluğu olan İstanbul’un en büyük avantajlarından birisi her türlü damak tadına hitap eden restoranlar olması. Ve gün geçtikçe yeni lezzetlere ev sahipliği yapması. Just BBQ de İstanbul’daki yeni lezzet noktalarından birisi. Bir Zomato Foodie etkinliği sayesinde tanıştığım Just BBQ, Beşiktaş Akaretler de yer alıyor. Akaretler pek çok popüler lezzet noktasını barındırdığı gibi oldukça hareketli bir bölge.

Nasıl Doğdu?

Öncesinde bir sanat galerisi olan alan, girişimci ortakları sayesinde bugün değişik bir barbekü deneyimi yaşatan restoran olarak hizmet veriyor. Girişimci ortaklardan birisi yurt dışında bu barbekü deneyimi tadıyor ve tam anlamıyla öğrenip Türkiye’de hayata geçirebilmek adına geri geliyor. Öncelikle her aşamasını öğrenip ustalaşmak adına yoğun çaba sarf etmişler. Sonrasında kendi tasarımları olan büyük bir barbekü ile birlikte restoran açılıyor. Restoran girişinde küçük bir barbekü dekor olarak yer alıyor. Ancak etlerin piştiği asıl barbeküyü göremiyorsunuz. Yoğun is ve koku sebebiyle o alana giremiyorsunuz.

Etler bu özel barbeküde, günde 12-14 saat kendilerine has bir pişirme tekniği ile hazırlanıyor. Barbekünün yapım aşaması ve etlerin pişirme süreçlerini her aşamaya dahil olan işletmecilerinden dinlemek çok keyifli. Malum, günümüzde çoğu işletmeci parayı verip işi yaptırmaya çalışırken, burada her aşamaya önce kendileri hakim olup personel yetiştiren işletmeciler mevcut. Restoranda servis 23:00 a kadar devam etse de işletme 24 saat çalışıyor. Gece servis bittikten sonra ayrı bir ekip gelip sabaha kadar etleri pişirmekle uğraşıyor. Anlattıklarına göre pişirme süreci kesinlikle hatayı kabul etmiyor. Sonuçta uzun süreli bir işlem olduğu için, etin kıvamında sorun yaşanması durumunda yeniden pişirilmesi saatler alacak.

Just BBQ Lezzetleri

Servise başlarken ilk önce Mersinden gelen limonlarla yapılan limonata geldi.

Devamında çıtır patatesler ile birlikte ikili mini burger ler geldi. Burger ler de patates de oldukça yağsız ve hafif. Alışkın olduğumuz o sonrasında yüzyılın pişmanlığını yaratan burgerler den değil. Burger de ki susam sosu da ayrı bir detay.

20190627 194500 1024x576 Just BBQ de Değişik Bir Barbekü Deneyimi
Just BBQ İkili Mini Burger

Açılışı yaptıktan sonra dana kaburga ve dana döş ile devam ettik. Açıkcası normalde burger sonrasında oldukça fazla. Bitirmekte zorlansak da yine oldukça lezzetli bir deneyim yaşadık.

20190627 202916 1024x576 Just BBQ de Değişik Bir Barbekü Deneyimi

Yemeklerden sonra tatlı olarak churros servisi yapıldı. Bildiğimiz churroslara göre oldukça hafif, lezzetli. Churrros ile beraber çikolata ve vanilya sosu servis edildi. Çikolata sosu benim favorim!

20190627 211839 e1564299322904 169x300 Just BBQ de Değişik Bir Barbekü Deneyimi

Süpriz bir yaz tatlısının da menüye ekleneceği haberini aldık. Fiyatlar porsiyon ve lezzeti baz aldığımızda uygun. Hatta Just BBQ Zomato Gold bünyesinde 1 yemek alana 1 yemek bedava promosyonu sunuyor. Hem aynı lezzetler ile tekrar buluşmak hem de Zomato Gold promosyonundan faydalanabilmek adına Just BBQ ye tekrar gideceğim.

Zomato Gold un kısıtlı kontenjanından %20 indirimli faydalanabilmek için ISTANB promosyon kodunu kullanabilirsiniz.

 

Adres: Vişnezade Mah. Şair Nedim Cad. Akaretler 33/A Beşiktaş/İstanbul

Web: https://justbbq.com.tr

Telefon: 0850 255 13 78

%name Just BBQ de Değişik Bir Barbekü Deneyimi

Bunları da okuyun

İstanbul Açık Büfe Kahvaltı

İstanbuldaki Açık Büfe Kahvaltı Mekanları

İstanbuldaki Açık Büfe Kahvaltı Mekanları   İstanbul her konuda olduğu gibi yeme-içme konularında koca bir …

Bir Yorum

  1. Burada güzel gönderiler buldum. Yazma şeklini seviyorum. Mükemmel!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.