25 Kasım 2022, Cuma
Anasayfa » Restoran » Tarihi Sultanahmet Köftecisi Selim Usta
Tarihi Sultanahmet Köftecisi Selim Usta Sultanahmet Şubesi
Tarihi Sultanahmet Köftecisi Selim Usta Sultanahmet Şubesi

Tarihi Sultanahmet Köftecisi Selim Usta

Tarihi Sultanahmet Köftecisi Selim Usta

Tarihi Sultanahmet Köftecisi denilince akıllarda 2 işletme canlanıyor, birincisi Sultanahmet de yer alan ahşap tabelalı restoran. Diğeri ise genellikle avm ler de yer alan yeşil logolu fast food restoranı tadındaki köfteci. Gerçi Sultanahmet Köftecisi adı altında pek çok işletme açılmış. İsime ufak eklemeler, çıkartmalar yapılarak telifi delmeye çalışanlar da cabası.

tarihi sultanahmet köftecisi selim usta Tarihi Sultanahmet Köftecisi Selim Usta
Tarihi Sultanahmet Köftecisi Selim Usta Sultanahmet Şubesi

Tarihi Sultanahmet Köftecisi Selim Usta Meydan İstanbul

Yıllardır Sultanahmet de ki restoran önünden geçip o kalabalığı izlemekle yetinen birisi olarak diğer şubeleri hakkında hiçbir bilgim yoktu. Ta ki Meydan İstanbul içerisindeki restoranlarına gidip, restoranın tarihini Atilla Bey’den öğrenene kadar.

Zomato ile Tarihi Sultanahmet Köftecisi Selim Usta Meydan İstanbul Şubesinde iftar davetine katıldık. Böyle tarihi, geleneksel bir işletmenin avm içerisinde şube açmasını tuhaf karşılamıştım, tabi ki yerinde görene kadar. Meydan İstanbul, bildiğimiz avm konseptinden farklı olarak gayet güzel bir deneyim sunuyor. İçerisindeki Mahalle Konsepti içerisinde, üst katta yer alıyor.

İftar da Zomato ekibinin 3 üyesi ve diğer foodiler ile birlikte bizim için ayrılan masaya geçtik. Salata ve içecekler daha önce masada hazırlanmıştı. Biz oturduktan sonra sos ve çorba servisi yapıldı.

çorba 300x169 Tarihi Sultanahmet Köftecisi Selim Usta
Mercimek Çorbası

Mercimek çorbası ve sonrasında köfte servisi yapıldı. Sossuz, baharatsız sadece köftenin tadını aldığımız bir köfte servisi. Malum, günümüzde soslu, baharatlı köftelere alışmış olsak da bu tarz katkılar köftenin tadını gizliyor.

köfte 300x169 Tarihi Sultanahmet Köftecisi Selim Usta
Köfte

Köfte sonrasında irmik helvası servisi yapıldı. Gerçekten oldukça hafif ve lezzetli bir helva geldi. Hepimiz afiyetle yedik. Atilla Bey’in ısrarı üzerine Kemalpaşa Tatlısı servisi yapıldı. Normalde şerbetli ve ağır bir tatlı olmasına rağmen yine oldukça hafif ve lezzetli bir tatlı yemiş olduk. Son olarak sütlaç ikram etmek istediler ancak hepimiz tıka basa doyduğumuz için kabul edemedik. Özetleyecek olursak yemeğe başladığımız andan, masadan kalktığımız ana kadar her aşamada güzel bir servis ve lezzetli bir menü ile ağırlandık.

Lezzet konusunda hiçbir tereddüt etmeden geldiğimiz Sultanahmet Köftecisinde, işletmenin tarihi yapısı ve kendi içindeki bağlılığı bizi etkileyen noktalardan birisi oldu. Yıllardır bu çatı altında görev alan Atilla Bey gece boyunca bize eşlik etti, tüm akışı, yemeklerin masaya gelene kadar geçirdiği aşamaları, ne kadar titiz davrandıklarını tek tek anlattı.

Özetleyecek çok güzel bir akşam geçirdik. En kısa zamanda Sultanahmet de ki şubelerini de ziyaret edeceğim.

Şubeleri ve detaylı bilgi için de web sitelerini inceleyebilirsiniz.

 

 

%name Tarihi Sultanahmet Köftecisi Selim Usta

Bunları da okuyun

İstanbul Açık Büfe Kahvaltı

İstanbuldaki Açık Büfe Kahvaltı Mekanları

İstanbuldaki Açık Büfe Kahvaltı Mekanları   İstanbul her konuda olduğu gibi yeme-içme konularında koca bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.