22 Mayıs 2024, Çarşamba
Anasayfa » Etkinlik » Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ; “Festival gibi festival!”…

Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ; “Festival gibi festival!”…

Tam 1 yıl heyecanla beklediğimiz bir etkinlik olan Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ‘ne bu yıl da kavuştuk! 1 yıl önceki gibi İstanbullu lezzet avcıları Nisan’ın 27’sine denk gelen o pazar gününde, Esma Sultan Yalısı’nda Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ‘ne adeta akın etti. Hepberaber akın ettik desek daha doğru aslında! Time Out organizasyonu ile geçen yıl da harika bir festival geçirmiştik, bu yıl da aynı şekilde harika bir festivale gerçekleşti!

Time Out 101 Istanbul Lezzeti2 Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ; Festival gibi festival!...

Herşeyden önce festivalin Esma Sultan Yalısı’nda olması da bambaşka bir anlam katıyor. Ortaköy’de, boğazın dibinde, o muhteşem manzarada, püfür püfür rüzgar eşliğinde insanı baştan çıkaran onlarca güzel yemeğin kokusu.. Tarif edilemez bir duygu!!!

Biraz Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ‘i işleyişinden bahsedelim. Festival katılımcıları, 101lezzet.com üzerinden yapılan kullanıcı önerileri doğrultusunda belirleniyor. En çok oy olan mekan, en çok oy aldığı lezzeti ile Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ‘ne katılımına  hak kazanıyor.  Açıkçası İstanbul’un enleri Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali  ‘nde yer alıyor diyebiliriz. Katılımcıları ayrı ayrı açıklamayı çok isterdik ancak her bir lezzeti anlatmaya saatler, günler yetmez. Bunun için direk kaynağına başvurabiliriz. (Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali Katılımcılarına göz atmak için tıklayınız.)

İçeri girdiğinizde “nereden başlasam?”, “önce hangi lezzetleri tatsam?” diye kafası karışıyor insanın. Biz tüm alanı gezip standlara bir göze atalım dedik. Bu sene daha bir dolu geldi alan, girişten itibaren tüm standlar dolu dolu misafirlerini bekliyordu. Bu yıl da kıyı tarafı döner/kebap/burger standları için ayrılmış. Değişmeyen favorimiz Virginia Angus ile açılışı yaptık ancak herkes bizim gibi düşünmüş olmalı ki, inanılmaz bir sıra vardı standın önünde. Burgerlerin kokusu rüzgarda burnumuza öyle bir geldi ki, sırayı bile zor bekledik.

%name Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ; Festival gibi festival!... %name Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ; Festival gibi festival!... %name Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ; Festival gibi festival!...

 

Virginia Angus un hemen yanıbaşında da geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ‘nin en renkli ismi Tektekçi vardı. Tektekçi Cocktail Lab ve barı ile festival boyu en uğrak noktalardan biri oldu diyebiliriz. Tüm standlar toplanıp after party başladığında dahi Tektekçi shotları ile misafirlerine servis yapmaya devam etti.

%name Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ; Festival gibi festival!... %name Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ; Festival gibi festival!... %name Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ; Festival gibi festival!...

Tektekçi önündeki kalabalığı fotoğraflamadan edemedik 🙂

Kıyı tarafında Virginia Angus ve Tektekçi haricinde Develi de yerini almıştı. Zaten Develi’nin şanı, kebap kokusu bizi standa doğru sürükledi. Alâ nazik ve baklavası ile şanına yakışır şekilde Develi standından ayrıldık. Bu kadar kebapçı arasında Fasuli Lokantaları da bu yıl Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ‘ne katılmış. Pek üzülerek standı es geçtik (malum ilerleyen saatlerde lezzet üstüne lezzet denemek pek de kolay olmadı! 🙂 ) ama hem stand önündeki sıra, hem de tadan diğer arkadaşlarımızdan aldığımız duyumlara göre Fasuli Lokantaları da lezzetlerinden taviz vermediler.

Maalesef ilk kez Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ‘nde Y Döner ile tanıştık. Maalesef diyorum, ki bu tadı nasıl kaçırdık, nasıl es geçtik kendimize şaşırdık. Ciddi manada harika bir tad, festival boyu kuyruk eksilmedi önünden. Tüm standlar toplanırken Y Döner 2. dönerini takarak misafirlerine hizmete devam ediyordu. Her ne kadar doysak da bu tada hayır diyemedik!

Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ‘nde dikkat çeken standlardan biri de Four Seasons Hotel‘di. Açıkçası Four Seasons Hotel festival için bir hayli özenle hazırlanmış. Ayrıca Four Seasons at Bosphorus Aqua Restaurant Şefi Sebastiano Spriveri davet menüleri üzerine ipuçlarını paylaştığı bir workshop düzenledi.

%name Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ; Festival gibi festival!... %name Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ; Festival gibi festival!... %name Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ; Festival gibi festival!...

      %name Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ; Festival gibi festival!...

Kebaplar, shotlar derken pizza standlarına da uğramadan edemedik. Pizano Pizzeria, The Upper Crust Pizzeria ve  Metre Pizza pizza düşkünlerini oldukça memnun etti. Pizzaların sunum tabağına konulduklarından itibaren orada geçirdikleri süre maksimum 6 saniyeydi desek yalan olmaz! 🙂

%name Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ; Festival gibi festival!... %name Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ; Festival gibi festival!...Festivali ‘de uğramadan edemediğimiz dondurma standlarını da unutmamak gerek. Dondurmacci, Girandola, Pinkberry ve  L’era Fresca da misafirleri lezzetli dondurmalarıyla serinlettiler. İtiraf etmek gerekirse, doyamadık hani! 

 

%name Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ; Festival gibi festival!... %name Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ; Festival gibi festival!...Unutmadan Emek Mantı ile de Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali sayesinde tanıştık, ve fazlasıyla memnun kaldık. Hepimiz anne mantısını kıstas alıp dışarıda yediklerimizi pek beğenmeyiz. Ancak Emek Mantı gayet leziz bir mantı sunmuş. Adet anne mantısı!

armada otel portakalli irmik helvası 300x300 Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ; Festival gibi festival!... armada otel helva 225x300 Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ; Festival gibi festival!...

Son olarak geçtiğimiz yıl Kos Helva üstünde Tahinli Dondurma ile katılan Armada Otel bu yıl da bayıla bayıla ve ışık hızında tükettiğimiz Portakallı İrmik Helvası ile Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ‘ne katılmış. Şanslıydık ki son kaselere yetişebildik!

 

ed5e561cf4dbb333d9ba4abc5cbfd884 300x168 Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ; Festival gibi festival!...
Mekanist.net Network’ü için Mekanist ekibi tarafından hazırlanan özel t-shirt 🙂
Geçtiğimiz yıl da tıpkı  bu yıl olduğu gibi Time Out 101 İstanbul Lezzeti Festivali ‘nde aktif rol alan Mekanist de bu yıl tüm gezgin ve guru katılımcılar ile aramızdaydı. Etkinlik boyunca her stantta bir mekanist gurusuna rastlamak mümkündü.
Nereden mi biliyoruz? Çünkü bizler de Mekanist Guru’larındanız ve bizlerinde tıpkı diğer Mekanist Guruları gibi özel olarak üyeler için hazırlanan Mekanist Guru t-shirtlerimiz vardı!
DSC5740 800x531 Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ; Festival gibi festival!...
Fotoğraftaki 101 “Mekanist Guru” siyah t-shirtli Mekanist Guru’larını bulunuz 🙂

Time Out 101 İstanbul Lezzeti Festivali ‘nde kapanışı bu yıl da after party ile yaptık. Geçtiğimiz yıl after party de Tektekçi bir fırtına estirmişti. Festival sonundaki after party’de üst katta servise devam ettiği için daha çoşkulu ve doluydu. Yine de networking açısından oldukça güzel bir etkinlikti diyebiliriz.

%name Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ; Festival gibi festival!...

İstanbul aşkına gözünden ” Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali ” görüşümüz;

Bizce Time Out harika bir işe imza atarak tüm mekanları hedef kitleleriyle başarıyla buluşturdu. İstanbul’un en güzel etkinliklerinden biri olma özelliğini taşıyan bu festival bu yıl ki mini konuşmalar köşesi ile de oldukça etkili bir organizasyon oldu.

Herşeyiyle bize lezzet dolu bir gün yaşatan Time Out 101 Istanbul Lezzeti Festivali  ‘ni tekrar sabırsızlıkla  bekliyor olacağız!

 

Bunları da okuyun

Ortak Çalışma Alanı

Ortak Çalışma Alanları

Dünyada son yılların trendi olan freelance çalışma modeli ve uydu ofis mantığı beraberinde ortak çalışma …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.