20 Mayıs 2022, Cuma
Anasayfa » Cafe & Bar » Sultanahmet’in İncisi; Yeşil Ev Otel !

Sultanahmet’in İncisi; Yeşil Ev Otel !

İstanbul’un tarihi semti olan Sultanahmet’te akşamüstü kısa bir toplantı için uygun bir mekan ararken “şöyle bir yürüyelim bakalım” dediğimiz bir sokakta karşımıza çıkan güzel sempatik yeşil bir bina gördük. Yeşil Ev Otel, tarihin izlerini taşıyan sade ve samimi görünümüyle “haydi gir kapıdan” dercesine bizlere göz kırptı. Biz de bu güzel yapının ardında bizleri bekleyen sürprizlerden habersiz içeri adımımızı attık. Binanın içerisinden geçerek arka kapıya ulaştığımızda muhteşem –evet tek kelimeyle muhteşem- bir bahçede Yeşil Ev Otel’in restaurant yetkilisi tarafından karşılandık. Bir güleryüz, bir içtenlik, sanki kendi evimizin bahçesine girmişiz gibi bir karşılamaydı, atmosferi de soluyunca adeta büyülendik. Abartmıyoruz, Yeşil Ev Otel’i ziyaret ettiğiniz zaman sizlerin de aynısını düşüneceğinizden eminiz 🙂

 dış bina 225x300 Sultanahmetin İncisi; Yeşil Ev Otel !

Yeşil Ev Dış Görünüm

  Lokasyon : Kabasakal Sokak, Sultanahmet

Sultanahmet Meydanı’nda Ayasofya Camii’nin tam karşısında bulunan Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı’nın yanındaki Kabasakal Sokağı takip edince hemen karşınızda duruyor olacak tüm duru güzelliğiyle ; Yeşil Ev Otel.

genel gorunum2 300x225 Sultanahmetin İncisi; Yeşil Ev Otel ! genel gorunum 300x225 Sultanahmetin İncisi; Yeşil Ev Otel !

 

 

 

 

İşletme : Türkiye Touring ve Otomobil Kurumu

İşletmeciliğine Türkiye Touring ve Otomobil Kurumu’nun liderlik ettiği Yeşil Ev Otel,  İstanbul’da TTOK’nın olanaklarıyla kentsel mekanların yeniden düzenleyerek ve tarihsel yapıların onarılarak yeni işlevler kazandırılması kapsamında açılmış bir işletmeymiş. Tıpkı renövasyondan geçmiş olan  Çamlıca TepesiKariye CamisiSultanahmet‘teki Soğukçeşme Sokağı  ve Yıldız Parkı‘ndaki Malta KöşküÇubuklu‘daki Hıdiv Kasrı, Emirgan Korusu’ndaki Sarı ve Beyaz köşkler gibi Turizm’e kazandırılan önemli mekanlardan biri olmuş.

akşam ambians 300x225 Sultanahmetin İncisi; Yeşil Ev Otel ! akşam ambians2 300x225 Sultanahmetin İncisi; Yeşil Ev Otel ! meyvelipasta kahve servis 228x300 Sultanahmetin İncisi; Yeşil Ev Otel !

 

 

Mekan Detayları : Tarihi, Huzurlu, Seçkin, Sade, Uygun Fiyatlı

Otelin içerisinden geçip arka kapıya ulaştığınız zaman karşınıza ortasında yuvarlak ve büyük bir su fıskiyesi çıkıyor. Gerek gündüz aydınlığında, gerek gece ışıklandırmalarıyla -şüphesiz- fıskiyenin ortama verdiği huzur muhteşem. Servis olarak aldığımız “meyveli pasta” (9 TL) günlük olarak yapıldığı oldukça belli olan ve oldukça lezzetli bir üründü. Birlikte seçmiş olduğumuz türk kahveleri (8 TL) ise tahminimizce ateşte pişirilmişti ve oldukça güzeldi. Açıkçası akşam yemeği için vaktimizin olmadığına da oldukça üzüldük. Fiyatlara bakıldığı zaman, tutarların ortalama olmasına da şaşırdık doğrusu, bu hizmet-ürün ve fiyat dengesi oldukça misafir dostuydu. Oturduğumuz açık bölümün dışında bir de “Yeşil Ev Kış Bahçesi” olarak isimlendirilmiş ve bahçenin öbür ucuna konumlandırılmış şık bir sera mevcut. Kapalı ve soğuk havalarda misafirler bu bölümden yararlanıyor. Kahvaltı servislerinin büfesini de öğrendiğimize göre bu kapalı alana kuruyorlar.

bahce duzenlemeleri 300x225 Sultanahmetin İncisi; Yeşil Ev Otel ! pasta sunumları 300x225 Sultanahmetin İncisi; Yeşil Ev Otel !

 

 

Kimler tercih edebilir?

Toplantılarını sakin yerlerde yapmak isteyen küçük çapta iş grupları, romantik akşam yemeği, yıldönümü veya doğum günü için özel bir akşam yemeği mekanı arayanlar, aileleriyle gerçekleştirmek için huzurlu bir akşam yemeği mekanı arayanlar, tatlı ve türk kahvesi tutkunları, sakin ve huzurlu ney müziğinden hoşlananlar Yeşil Ev Otel’in Cafe’sini tercih edebilir.

Sultanahmet gibi günün her saati kalabalık olan dinamik bir bölge için gidilebilecek sayılı şık ve huzurlu mekanlardan biri de Yeşil Ev Otel Cafe olmalı, başka bir gün mutlaka Yeşil Ev Otel’de konaklamak için de bir ziyarette bulunmayı düşünüyoruz.

 

Mekan Değerlendirmeleri

Foursquarehttps://foursquare.com/v/ye%C5%9Fil-ev/4c25fdb2136d20a1d473e461
Tripadvisorhttp://www.tripadvisor.com.tr/Restaurant_Review-g293974-d697977-Reviews-Yesil_Ev-Istanbul.html

 

İletişim Bilgileri

Telefon0212 517 6785
Websitewww.yesilev.com.tr
Facebookhttp://www.facebook.com/pages/Ye%C5%9Fil-EV/149189691810699?fref=ts

 

Nasıl gidilir?

 


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Yesil Ev

Bunları da okuyun

Salaş Istanbul Cafeleri – Tarihi Yarımada

Canım İstanbul’un her yanı bir ayrı güzel, fakat özellikle Tarihi Yarımada olarak nitelendirilen Sultanahmet, Sirkeci, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.