17 Mayıs 2022, Salı
Anasayfa » Cafe & Bar » Sirkeci’de bir İtalyan; Esmer Chef!

Sirkeci’de bir İtalyan; Esmer Chef!

İstanbul’da koşuşturmaca deyince, nedense akla günün her saatinde dolup taşan semtler geliyor, bizim favorilerimizden olan “Sirkeci” gibi mesela (Ah ah, Sirkeci Banliyö’sünü de nasıl özledik!). Yine böyle yoğun geçen bir mesai gününün ardından geleneksel planımız olan “önce yemek sonra kahve eşliğinde günün kritiği” organizasyonuna girelim dedik.

Hepimizin bildiği gibi tramvay yolu boyunca bir çok fast food restoran var, sağa bakıyoruz “x burger”, sola bakıyoruz “y burger”. Malum insanın bir fikre ihtiyacı olunca da akla hemen de gelmiyor :). Tam umudumuzu kesmiş, Eminönü istikametine yönelmiştik ki, bir yerden gelen alev yansımasını farkettik! Meğer Esmer Chef tabelalı camekan içerisinde çalışan bir mutfak personeli, flambe tekniği ile bir tavada köfte çeviriyormuş. “Bizden kaçmaz” dedik ve hemen “böyle şirin bir yeri daha önce nasıl fark etmedik” yorumları eşliğinde Esmer Chef’in eşiğinden içeri atladık.

flambe2 215x300 Sirkecide bir İtalyan; Esmer Chef! flambe3 210x300 Sirkecide bir İtalyan; Esmer Chef! flambe4 210x300 Sirkecide bir İtalyan; Esmer Chef!

Lokasyon : Ankara Caddesi üzeri, Sirkeci Tramvay durağı karşısında yer alıyor.

İşletme : En yakın arkadaşımız Google (10 Kasım’ı unutmadığı için hayli gözümüze girdi!), bize Esmer Chef’in bir websitesi olmadığını ve diğer sosyal medya hesaplarını da aktif olarak kullanmadığını söyledi. Oldukça üzüldük doğrusu. Esmer Chef’in güleryüzlü ve hiperaktif personeliyle sohbet ettiğimiz zaman, Taksim’de bir de Esmer Cafe’leri olduğunu, iki işletmenin de aynı markaya tabi olduğunu öğrendik. Fakat herhangi bir güvenilir kaynak bulamadığımızdan, İtalyan mutfağından çizgiler taşıyan bir menüsü olan Esmer Chef’in hikayesini şimdilik sizlere aktaramıyoruz :(.

Mekan Detayları : Esmer Chef’e adım attığınız zaman içerideki dinamik İtalyan restoranı havasını hissediyorsunuz. Küçük fakat kullanışlı dar kesim masalar, samimi bir ortam yaratan duvar stickerları ve tablolar, üst katta yer alan alçak tavanlı iç balkon ve oturanların sık sık gözünü alamadığı mutfak-bar kısmında “flambe show” ile hazırlanan yiyecekler oldukça acıkmış misafirlerine adeta bir görsel ziyafet yaşatıyor.

1Köfte 300x300 Sirkecide bir İtalyan; Esmer Chef!
Köfte
2köftewrap 225x300 Sirkecide bir İtalyan; Esmer Chef!
Köfte Wrap
3esmerpizza 225x300 Sirkecide bir İtalyan; Esmer Chef!
Esmer Chef Pizza

 

 

 

 

 

 

Menü İçeriği  Bahsettiğimiz üzere menü tam anlamıyla İtalyan mutfağının çizgilerini taşıyan ürünlerden oluşuyor. En başta Esmer Chef Pizza olmak üzere sayısı 20’yi aşan Pizza Çeşidi, Noodle’lar, birbirinden enfes İtalyan mutfağı makarnaları, Tavuk Izgara, Çıtır Tavuk, Köfte, Wrap Köfte, Esmer Chef Steak ve daha sayamadığımız bir çok lezzet var Esmer Chef’te!

Bizler Esmer Chef Pizza, Köfte (porsiyon) ve Wrap Köfte’yi denedik ve mutfak konusunda oldukça başarılı olduklarına kanaat getirdik! Bir yemek sunumunda ana ürün büyük önem taşıyor, fakat yan ürünlerin de zengin ve hoş sunumlarla kompoze edilmesi de servislerine ayrı bir hoşluk katmış. Patates kızartmasının baharatlanması ve bu baharatların da gayet uygun miktarda kullanılmış olması  bile farklı bir dokunuş olmuş. Köftelerinde kullandıkları baharatlar da gayet oranlı ve ürüne oldukça lezzet katmış. Porsiyonları yeterli, hatta hayli doyurucu ve sunumlarını da çok estetik bulduk. Anlayacağınız o ki, Esmer Chef artık mutfağı ve lezzetleri ile müdavimi olduğumuz mekanlar listesine dahil olmuş durumda!

4pizza menu 269x300 Sirkecide bir İtalyan; Esmer Chef!
Pizza Menu
5içmekan1 225x300 Sirkecide bir İtalyan; Esmer Chef!
İç Mekan
mekan 225x300 Sirkecide bir İtalyan; Esmer Chef!
Genel Mekan

Kimler tercih edebilir ?

Eminönü veya Sirkeci bölgelerine yolu sık düşen veya bu bölgeye yakın yerlerde çalışan, öğle ve akşam yemeklerinde hızlı, lezzetli ve uygun bütçeli bir cafe arayanlar başta olmak üzere, Köfte’nin her çeşidine tutkun olan  köfteseverler, Pizza’yı taze hazırlanmış tercih eden Pizzaseverler, sıradan fastfood’larda yemek yemekten “tat alma duyumu kaybettim”  diyenler, “dışarıda makarna yemek için madem para ödüyorum, hiç değilse tadı güzel olsun” diyen Makarna canavarları iç rahatlığıyla tercih edebilirler.

Genelde mekanın samimi bir havası olduğundan iş yemekleri veya romantik akşam yemeği için çok önermemekle beraber çoğunlukla arkadaş gruplarına veya hızlı yemek almayı tercih eden çiftlere bu mekanı mutlaka tavsiye ederiz.

Bu arada Esmer Chef’i en çok tercih eden kitlenin büyük kısmını turistler oluşturuyor! Zaman zaman personel ile diyaloga geçen turistler kahkahalar eşliğinde yemeklerinin tadını çıkarıyor ve İstanbul hakkında merak ettikleri soruları yardımsever personellere yönelterek meraklarını gideriyorlar, dolayısıyla mekanda tatlı bir “ses cümbüşü” de var.

Mekan Değerlendirmeleri

Foursquarehttps://tr.foursquare.com/v/esmer-chef/50bc9a66e4b057ac8d672d72
Tripadvisorhttp://www.tripadvisor.com.tr/Restaurant_Review-g293974-d4547157-Reviews-Esmer_Chef_Cafe-Istanbul.html

İletişim Bilgileri

Telefon0212 513 6535
WebsiteHenüz resmi bir websitesi bulunmamaktadır.
Facebookhttps://www.facebook.com/pages/Cafe-Esmer-Chef/323730367736967?ref=stream
TwitterHenüz resmi bir twitter hesabı bulunmamaktadır.

Nasıl giderim ?


View Larger Map

Bunları da okuyun

Salaş Istanbul Cafeleri – Tarihi Yarımada

Canım İstanbul’un her yanı bir ayrı güzel, fakat özellikle Tarihi Yarımada olarak nitelendirilen Sultanahmet, Sirkeci, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.