17 Mayıs 2022, Salı
Anasayfa » Restoran » Vino Steak Ristorante, Lezzet ve Şarap Diyarı

Vino Steak Ristorante, Lezzet ve Şarap Diyarı

Göztepe 60.Yıl Parkı’nın yakınlarında akşamüzeri bir iş ziyareti sonrasında “biraz soluklanalım” diyerek durduk. Yolun karşısında güzel bordo bir tabela dikkatimizi çekti. Üşenmedik gittik bahçesinin kenarından içeriye şöyle bir göz attık. Sempatik tahta masalar, pastel kırmızı dekoratif örtüler, inci gibi dizilmiş masa servisleri ve hoş müziği ile bir an için biz diyelim Roma’ya siz deyin “Sicilya”ya götürdü. “Sicilya’ya gittiniz mi” diye soracak olursanız, “Vino Steak Ristorante zaten bize Sicilya’yı getirmiş” diyebilirdik o an, siz düşünün ambiansı !  Sonra da haftaiçi bir günde ziyaret ettik Vino Steak Ristorante’yi !

 

l Vino Steak Ristorante, Lezzet ve Şarap Diyarı le Vino Steak Ristorante, Lezzet ve Şarap Diyarı

 

Lokasyon :  Tütüncü Mehmet Efendi Cad. No. 1/1 Göztepe İstanbul

Bağdat Caddesi ile kesişen Tütüncü Mehmet Efendi caddesi üzerinde, Göztepe 60.Yıl Parkı’nın tam karşısında bulunan Vino Steak Ristorante gerçekten bir restoran için seçilebilecek en hoş mekanlardan birini bulmuş kendisine.  Ulaşım da oldukça kolay, deyimi yerindeyse “elinizle koymuş gibi” bulabilirsiniz.

İşletme Bilgileri : Vino Steak Ristorante daha önce başka bir isim ve konsept altında hizmet veriyormuş, fakat el değiştirince yeni vizyonu ve hizmet anlayışı ile farklı bir konsepte geçiş yaparak servisini mükemmeliyete yaklaştırmış.

Mekan Detayları : Italyan, Modern, Elegant, Kozmopolit

İçeri girdiğiniz anda masaların üzerinde bulunan sık ağaç dallarına fileler asılı olduğunu görüyorsunuz, ağaçlar altına kurulu huzurlu ortamı korumak ve ağaçlardan masalara herhangi birşey dökülmesini önlemek amacıyla asılmış olduğunu düşündük. Bu da ilk bakışta işletmenin verdiği hizmete ne kadar önem verdiğinin bir göstergesiydi bize göre. Ahşap masalara atılmış beyaz ve kırmızı örtüler, çeşitli yerlere konumlandırılmış ışıklandırmalar ile bir bütünlük sağlamıştı. Vino Steak Ristorante’nin korunaklı bir yerde olması da ayrıca caddeden gelebilecek muhtemel gürültüleri de önlemiş. Misafirlerine de geniş ve ağaçlı bir bahçede leziz yemeklerin ve benzersiz ambiansın keyfini yaşamak kalmış !

vino bahce Vino Steak Ristorante, Lezzet ve Şarap Diyarı vino bahce3 Vino Steak Ristorante, Lezzet ve Şarap Diyarı vino bahce2 Vino Steak Ristorante, Lezzet ve Şarap Diyarı

 

Online Mahzen ve Vino Steak Ristorante Şarapları

Ayrıca onlinemahzen adı altında da faaliyetlerini sürdüren Vino Steak Ristorante, bünyesinde oldukça geniş seçenekler sunan bir şarap stoğuna sahip. İşletme içerisinde ayrıca özel olarak dekore edilmiş bu şarap mahzeninde yok yok ! Yanından geçerken kocaman ve içi açılmış şarapların mantarlarıyla doldurulmuş bir vazo gözümüze çarptı, biraz daha ilerleyince içeride tavana kadar özenle dizilmiş ve kenarına farklı ülkelerin bayrakları asılmış bir şarap stoğu gördük. Bu güzel mahzene gerçekten hayran kaldık. Odanın civarında bekleyen bir yetkili merakımızı farketmiş olacak ki, yanımıza gelip hemen sırayla bütün şaraplar hakkında bilgi vermeye başladı. Vino Steak Ristorante’nin Mahzeninde 100’ün üzerinde çeşitli Şarap seçenekleri mevcut.

Akşam Yemeği ve Menü Detayları

Vino Steak Ristorante’nin geniş bir lezzet yelpazesi var. Menüye baktığınız zaman ilk göze çarpan bir kaç seçenek şu şekilde ;

ravioli Vino Steak Ristorante, Lezzet ve Şarap Diyarı peynir tabagi Vino Steak Ristorante, Lezzet ve Şarap Diyarı focaccio Vino Steak Ristorante, Lezzet ve Şarap Diyarı

Sezar Salatası (17 TL), Steak Burger (22 TL), Kuzu Çerezlik (42 TL), Dana Bonfile (40 TL), Kaşarlı Köfte, Dana Carpaccio, Penne Arabbiata (15 TL), Mantarlı Risotto (18 TL) ve 4 peynirli pizza (18 TL). Hepsi de birbirinden leziz. Menünün yanında gelen Foccacia ekmeği de kendi yapımları olan ve görüntüsü ince çıtır pideyi andıran peynirli özel bir lezzetti. Dilerseniz özel bir sunum ile önünüze harika bir peynir tabağı da gelebilir. Ana yemeklerdeki etlerin pişme süreleri ustaca ayarlanmış, baharatları oldukça yerinde ve sunumları gözalıcıydı. Her birinin emek harcanarak hazırlandığını lezzetlerinden anlayabilirsiniz.

 

cerezkuuz Vino Steak Ristorante, Lezzet ve Şarap Diyarı dana carpaccio Vino Steak Ristorante, Lezzet ve Şarap Diyarı kasarli kofte Vino Steak Ristorante, Lezzet ve Şarap Diyarı dortpeynirli pizza Vino Steak Ristorante, Lezzet ve Şarap Diyarı  
Konseptleri gereği servislerini tahta yuvarlak sunum tabaklarında yapıyorlar. Şarap seçimi konusunda da az önce belirttiğimiz gibi oldukça profesyoneller. Yoğun aromalı şaraplardan hoşlanmayan arkadaşımız bu durumu ifade ettiği zaman servis görevlisi hemen “o zaman ben sevebileceğiniz bir şey denetmek isterim size” dedi ve elinde bir adet şarapla geri döndü. Tadar tatmaz hemen “güzel” deyince şarabın adını sormadan edemedik, gülümseyerek “Bir italyan şarabı bu, Torti’nin Pino nero’su” dedi servis yetkilisi. Herhalde bize kalsa “tamam artık birini seç” der, arkadaşa akşamı zehir ederdik 🙂 Kendisinin hem fikir olduğumuz yorumu da şu oldu;  “ilk defa burada denedim, dengesi ve aroması iyiymiş”. IMG 1517 Vino Steak Ristorante, Lezzet ve Şarap Diyarı IMG 0881 Vino Steak Ristorante, Lezzet ve Şarap Diyarı IMG 0880 Vino Steak Ristorante, Lezzet ve Şarap Diyarı Yemekten sonra seçtiğimiz tatlı Panna Cotta (11 TL) gelince, “bu tatlı da mutlaka görüntüsü kadar güzeldir” dedik ve haklı da çıktık. Tarifini şöyle bir üstten alırız diye düşündük ama servis personeli hepsinin “mutfak sırrı” olduğunu söyledi, bir karşılıklı gülümseme anı yaşandı akabinde : )

Yemek servisi boyunca işletme personelinin oldukça içten ve ilgili olması çok dikkatimizi çekti.  Vino Steak Ristorante’yi deneyim ettikten sonra, ister istemez diğer rakip restoranları zihninde bi karşılaştırıyor insan. Lüks olmasına rağmen vizyonunun içi boş, mutfak anlamında damak tadını çok da tatmin etmeyen, harcadığınız paranın karşılığında alacağınız hizmetin hakkını veremeyen ve her gün bir yenisi türeyen ilginç restoranların yanında bu işletmenin bulunmaz bir nimet, seçkin ve vizyonlu bir mekan olduğunu tartıştık dönüş yolunda.

Kimler tercih edebilir ?

Romantik akşam yemekleri, Özel akşam yemekleri ve İş yemekleri gibi biraz bütçe ayırmış ve bunlar için uygun mekan arayanlar, Aileler ve genç çiftler, farklı lezzetler denemek isteyen gurme adayları, degüstatör olma yolunda ilerlemek isteyen şarap tutkunları gönül rahatlığıyla tercih edebilir.

Belki bir gün düğün yemeği organizasyonu için tekrar Vino Steak Ristorante’nin o güzel bahçe kapısını çalabiliriz ! Kim bilir 🙂

 

İletişim Bilgileri :

 

İletişim+90 216 363 0203
Facebookhttps://www.facebook.com/pages/Vino-Steak-Ristorante-Bar/621117234570271
Twitter@vinosteak

%name Vino Steak Ristorante, Lezzet ve Şarap Diyarı
 

Nasıl gidilir ?


View Larger Map

Bunları da okuyun

İstanbul Açık Büfe Kahvaltı

İstanbuldaki Açık Büfe Kahvaltı Mekanları

İstanbuldaki Açık Büfe Kahvaltı Mekanları   İstanbul her konuda olduğu gibi yeme-içme konularında koca bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.