22 Mayıs 2024, Çarşamba
Anasayfa » Konaklama » Tripadvisor : Bir deneyim e-kitabı !

Tripadvisor : Bir deneyim e-kitabı !

Tripadvisor, Turizm dünyasını son yıllarda kasıp kavuran, bazı işletmelerin korkulu rüyası, bazı işletmelerin de baş tacı en önemlisi de kullanıcının dostu olan gelişmiş bir portaldır.

TripAdvisor, gezginlerin seyahatlerini en iyi şekilde planlamalarını sağlayan, dünyanın en geniş kapsamlı seyahat sitesidir. Bu portal seyahatseverlerin tavsiyelerini diğer gezginlere sunarken, online rezervasyon araçlarına doğrudan bağlanarak fiyat araştırması yapmaya imkan sağlar.

TripAdvisor markalı websiteler, aylık 60 milyonu aşan tekil ziyaretçi, 44 milyon pazarlama yapılabilir üye ve 100 milyonu aşan yorum e görüşle dünyanın en büyük seyahat topluluğunu oluşturuyor. Bu siteler, Çin ile birlikte dünya genelindeki 30 ülkede daodao.com altında faaliyet göstermektedir. TripAdvisor ayrıca, TripAdvisor’ın sayıları milyonlara ulaşan aylık ziyaretçisinin turizm sektörüne erişmesini sağlayan TripAdvisor for Business adlı özel bölümü de kapsamaktadır. ( http://www.tripadvisor.com.tr/pages/about_us.html ‘den alıntılanmıştır.)

ddddddd Tripadvisor : Bir deneyim e kitabı !
www.tripadvisor.com

Gitmek isteyebileceğiniz muhtemelen her yerin (otel, motel, pansiyon, rezidans, restaurant, cafe, bar vb.) Tripadvisor’da mutlaka bir profili mevcut. İşletmeler belirli bir standartta sunduğu hizmeti belgeleyip, Tripadvisor’a üyelik başvurusunda bulunduktan sonra bu portalda bir profil açabiliyor. Fakat sertifikalarını veya işletme belgelerini Tripadvisor ile paylaşmak şartıyla!

Sevdiceğinizi romantik bir yemeğe mi götürmek istiyorsunuz ? Tatil planlarınızı yaparken yolunuza çıkabilecek tüm olumsuzlukları en aza mı indirmek istiyorsunuz ? Hemen daha önce gidenlerin yaptığı ayrıntılı yorumlarına bakmak için Tripadvisor’da mekanı aratın, tüm seceresi önünüze dökülsün !

trip Tripadvisor : Bir deneyim e kitabı !
Tripadvisor oteller sayfası

Bazı kullanıcılar yararlandıkları ürünlerin fiyatlarını bile yazıyor, artık siz düşünün. Üstelik Tripadvisor öyle akıllı ve öyle sevecen ki, daha önce yapmış olduğunuz aramaları hafızasında tutup “ya bi saniye sen iki gün önce saatler boyu şuraya-buraya bakmışsın, gittin mi, gittiysen bir yorum yazsana, diğerleri de görsün ne menem bir şeymiş faydalansınlar” diye size mail atıyor. Çok şeker ve hisli bir veritabanı işletmesi var, insan hayran kalıyor. Ah teknoloji sen nelere kadirsin !

trip1 Tripadvisor : Bir deneyim e kitabı !
Tripadvisor’dan gelen bir mail örneği

Tripadvisor’ın en kullanışlı özelliklerinden biri de lokasyon bazlı öneriler vermesi.

 

Booking.com ve Tripadvisor’ın farklılıkları nelerdir?

Booking.com’da otellere yorum yapan misafirlerin gerçekliğinden (yani hakikaten daha önce orada kalmış olmalarından) emin olabiliyorsunuz. Fakat Tripadvisor yorumlarında (onaylı rezervasyon belgesi sağlamadığından) misafirin daha önce orada kalıp kalmadığından emin olamıyorsunuz. Yakınından geçip sırf binasını beğendiği için bile yorum yazanlar olabilir, tabii bunlar çok nadir durumlar. (Geçenlerde yabancı bir işletmenin Tripadvisor’a kalış yapmayan bir misafirin sahte yorum yazması ve Tripadvisor’un bunu kaldırmaması üzerine dava açtığını duymuştuk.) Ama yine de büyük oranda güvenilir bir website diyebiliriz.

Bazen –insanız tabi sinirlenebiliyoruz–  kullanıcılar bir anda içlerinde bulundukları durumdan ötürü var olan küçük bir problemi büyütebiliyor, o sebepten işletmeleri hemen yargılamayın deriz.

olumsuz Tripadvisor : Bir deneyim e kitabı !
Aslında profesyonel bir ekibe sahip olan otele yapılan olumsuz yorum

Yargılamak demişken; “Hah, sanki siz yargılamıyorsunuz sabahtan beri” dediniz değil mi? Ne yapalım işimiz bu, “İstanbul Aşıkları” olarak İstanbul Aşkına’da çata çat doğru bildiğimizi, yaşadığımızı, başımıza gelenleri birebir anlatıyoruz, anlatmaya da devam edeceğiz 🙂

Son olarak da Tripadvisor rezervasyon motoru olarak diğer portallardan bilgi çektiği için, kendisini sadece bir “çatı” olarak düşünebilirsiniz. Bu çatı altından diğer websitelerden de (Hotels.com, Venere.com, expedia.com gibi çoğu yabancı tabanlı) yararlanmanız mümkün. Fakat biz size kendi rezervasyon motoru olan ve menülerinde “Türkçe” anadil seçeneği sunan Booking.com’u tavsiye ediyoruz.

Bizi takip etmeye devam edin !

Bunları da okuyun

Beşiktaş Otelleri

Beşiktaşta Nerede Kalınır?

Beşiktaş   Avrupa Yakasında, boğaz kısmında yer alan Beşiktaş oldukça tercih edilen lokasyonlardan birisi. İstanbulda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.