9 Eylül 2018, Pazar
Anasayfa » Cafe & Bar » Kışın Gidilebilecek Mekanlar – Beyoğlu

Kışın Gidilebilecek Mekanlar – Beyoğlu

Hepimizin malumu, İstanbul ahalisi olarak yine yaza doyamadan kış kapıyı çalıverdi. “Zaten yaza ne zaman doyabildik ki” dediğinizi duyar gibiyiz! Ama artık soğuk havaların, eldivenlerin, cam buğusuna yazı yazmaların da vakti gelmişti hani 🙂

Birkaç gün önce bembeyaz bir İstanbul’a uyandık. Düşündük taşındık, İstanbul aşıkları olarak kar kış demeden sıcak bir kahve ve dost sohbetlerinin tadını çıkarmanın hepimizin hakkı olduğu kanaatine vardık 🙂 Bazen yolun uzaklığı, bazen mesaiden sonra hissedilen kış yorgunluğu derken kendimize ayırmaktan zaman zaman vazgeçmek zorunda kaldığımız o kıymetli vakitlerimizi düşündük… vee sonra bu vakitleri  en güzel şekilde değerlendirebilmek için “Kışın Gidilebilecek Mekanlar” araştırması yapmaya karar verdik!

İster mesai sonrası bir kahve-tatlı seansı olsun, ister akşam yemeği olsun, kış mevsimine brandasıyla, ufosuyla ve bilimum tüm donanımı ile hazır olan 8 Beyoğlu mekanını siz İstanbul aşıkları için yazdık!

Tamı tamına 5 bölge için hazırladığımız bu yazı dizisinin ilk rotası ise, İstanbul’un kalbini, gözümüzün bebeği, olmazsa olmazımız Beyoğlu semti! (Kadıköy, Fatih-Süleymaniye, Beşiktaş ve sürpriz diğer semtlerimizin kış mekanları yazıları ise çok yakında www.istanbulaskina.com’da olacak)

Kışın Gidilebilecek Mekanlar Beyoğlu

Mihrimah Sultan Cafe

Tünel Meydanı

Kışın gidilebilecek mekanlar Mihrimah Sultan Cafe 2 150x150 Kışın Gidilebilecek Mekanlar  Beyoğlu Mihrimah Sultan Cafe’yi yaz henüz bitmeden önce ziyaret edip, bloğumuzda paylaşmıştık. Henüz ayrıntılı olarak okumadıysanız Tünel’in saklı bahçesi; Mihrimah Sultan Cafe yazımıza da ayrıca göz atabilirsiniz.

Kışın gidilebilecek mekanlar Mihrimah Sultan Cafe 3 150x150 Kışın Gidilebilecek Mekanlar  Beyoğlu Mihrimah Sultan Cafe kış başlangıcında, açık hava bahçesini brandalar ve güçlü ısıtıcılar yardımıyla sıcak bir atmosfere dönüştürüyor. Yaz-Kış tercih edilebilecek közde kahvesinin yanısıra içecek menülerindeki bir çok doğal ve organik bitki çayı çeşitleri ile  kış aylarında da içinizi ısıtıyor.

Menü ücretlendirmeleri ise ortalama bir düzeyde. Keyif çayı, Enerji çayı, Anti stres çayı, Mide çayı, Karışık bitki çayı gibi doğal çaylar ve Sakızlı Türk Kahvesi 5 TL şeklinde ücretlendirilmiş.

Kışın gidilebilecek mekanlar Mihrimah Sultan Cafe 150x150 Kışın Gidilebilecek Mekanlar  Beyoğlu Tatlı menülerinde ise Mozaik Pasta 7,25 TL, Tiramisu ve Browni 8,50 TL son olarak da Cheese Cake çeşitleri 9,50 TL şeklinde satışa sunulmuş.

Bu kış günlerine erken başlamayı sevenler için ise; Çabuk Kahvaltı (11,50 TL) Keyif Kahvaltısı (17,50 TL) ve Sultan Kahvaltısı (28,50 TL) şeklinde 3 kahvaltı menüsü bulunuyor.

Kışın Gidilebilecek Mekanlar’dan biri olan Mihrimah Sultan Cafe’nin websitesine göz atmak için tıklayınız.

Kışın Gidilebilecek Mekanlar – Beyoğlu

Gölge Kahve

Emir Nevruz Sokak

gölge kahve Kışın gidilebilecek mekanlar1 Medium 150x150 Kışın Gidilebilecek Mekanlar  Beyoğlu Olivya Geçidini Emir Nevruz sokağa bağlayan köşede bulunan Gölge Kahve’de yaz mevsiminde olduğu gibi kış mevsiminde de yer bulmak oldukça zor. Tıpkı Mihrimah Sultan Cafe gibi, Gölge Kahve’nin de müdavimi haline gelen bir kitle var ve genellikle mekana sık gitmeye başlarsanız, simaların size tanıdık geldiğini fark ediyorsunuz.

gölge kahve Kışın gidilebilecek mekanlar Medium 150x150 Kışın Gidilebilecek Mekanlar  Beyoğlu Alan olarak küçük fakat servis olarak oldukça güzel bir hizmet veren Gölge Kahve aynı zamanda nostaljik ve modernliği harmanlayan bir dekora sahip.

gölge kahve Kışın gidilebilecek mekanlar22 Medium 150x150 Kışın Gidilebilecek Mekanlar  Beyoğlu Gölge Kahve öğle zamanında çıkardığı fiyatları 12 ile 16 TL arasında değişen çeşitli menüleri ile bölgede çalışan kitle tarafından tercih edilen bir öğle yemeği durağı haline gelmiş durumda. Küçük olduğuna bakmayın! Fırında Mücver’den, Köfteli Spaghetti’ye, Patatesli Omlet’ten Fesleğenli Izgara Tavuk’a kadar bir çok ev yapımı lezzetli ürünü mevcut.
gölge kahve Kışın gidilebilecek mekanlar33 Medium 150x150 Kışın Gidilebilecek Mekanlar  Beyoğlu

Ayrıca en çok tavsiye edilen tatlısı da Brüksel Muhallebisi! İçecek fiyatları uygun olsa da, yiyecek menüsünde yüksek bulunabilecek bazı ürünler olabilir. Fakat oldukça güzel hazırladıkları için mutlaka değecektir!

Kışın Gidilebilecek Mekanlar’dan biri olan Gölge Kahve’nin maalesef bir websitesi bulunmuyor.

Kışın Gidilebilecek Mekanlar – Beyoğlu

Kallavi Teras Cafe

Kallavi Sokak

Kallavi Cafe Kışın Gidilebilecek Mekanlar Medium 399x1024 Kışın Gidilebilecek Mekanlar  Beyoğlu Beyoğlu’nun en salaş cafelerinden biri de Kallavi Teras Cafe olsa gerek! Kallavi Teras Cafe hem mütevazı bir ortama, hem de oldukça geniş açılı bir manzaraya sahip. Gençlik yıllarında kitapları kapıp kaçtığımız Kallavi’nin yeni nesil tarafından da pek sevildiğini söylemeden geçemeyeceğiz. Üstelik 4 katlı olduğu için iç veya dış mekanlarında yer arama sıkıntısı da yaşanmıyor.Kallavi Cafe Kışın Gidilebilecek Mekanlar 4 Small 150x150 Kışın Gidilebilecek Mekanlar  Beyoğlu

Genellikle Közde Türk Kahvesi tutkunlarının dolup taştığı Kallavi, Hemen Galatasaray Lisesi’nin karşı hizasında kalan ve kendisi ile aynı ismi taşıyan Kallavi sokakta yer alıyor. Ayrıca brandalı ve ısıtmalı açık alanlarında nargile servisi de yapılıyor.

Kışın Gidilebilecek Mekanlar’dan biri olan Kallavi Cafe’nin websitesine göz atmak için tıklayınız. 

Kışın Gidilebilecek Mekanlar – Beyoğlu

Le Café Français

Fransız Kültür Merkezi

Kışın Gidilebilecek Mekanlar Le Café Français 2 Small 150x150 Kışın Gidilebilecek Mekanlar  Beyoğlu Taksim’in kalbinde ve Fransız Kültür Merkezi’nin içinde yer alan Le Cafe Francais’in masaları yaz boyunca avlusuna kadar taşmıştı. Yoğun talepten ötürü çareyi ek masalar hazırlamakta bulan Le Cafe Francais,  kış mevsimin gelişiyle de ısıtmalı iç mekanında servis vermeye devam edecek.

Kışın Gidilebilecek Mekanlar Le Café Français Small 150x150 Kışın Gidilebilecek Mekanlar  Beyoğlu Bu arada adının Francais olduğuna bakmayın, Türk Kahvesi’nde oldukça başarılılar! Üstelik 7 – 12 TL arasında değişen tatlı çeşitleri de oldukça lezzetli ve Türk Kahvesinin yanında ayrı bir keyif haline geliyor.

Kışın Gidilebilecek Mekanlar Le Café Français 3 Small 150x150 Kışın Gidilebilecek Mekanlar  Beyoğlu Yiyecek menülerinde ücretlendirmeleri ise civar cafelere göre biraz yukarıda kalsa da Pita Menülerini (24 – 28 TL aralığında) denemenizi tavsiye ederiz.

Kışın Gidilebilecek Mekanlar’dan biri olan La Café Français’in websitesine göz atmak için tıklayınız. 

Kışın Gidilebilecek Mekanlar – Beyoğlu

Hafız Mustafa

Taksim Meydan

Kışın Gidilebilecek Mekanlar Hafız Mustafa Small e1387119668509 150x150 Kışın Gidilebilecek Mekanlar  BeyoğluŞüphesiz şubesinin olduğu 4 semtte de yazı yaşatan rengarenk bir mekan olan Hafız Mustafa, bu kış mevsiminde de samimi bir dekorasyonu olan ısıtmalı iç mekanında müdavimlerini ağırlıyor olacak.

Kışın Gidilebilecek Mekanlar Hafız Mustafa 2 Small e1387119738607 150x150 Kışın Gidilebilecek Mekanlar  Beyoğlu Kara kış kapımızı çalmışken, canınız bir tatlı çektiğinde ilk gitmeniz gereken yerlerden biri Hafız Mustafa olmalı. Mutlaka aradığınız tatlı ne kadar bulunması imkansız olursa olsun, Hafız Mustafa’da günlük ve taze yapılmış olarak bulacağınıza garanti verebiliriz.

Menüye baktığınızda, tek tek görselleştirilmiş birbirinden güzel tatlıları görünce sık sık kararsızlık yaşayacaksınız. Çünkü Hafız Mustafa, sütlü tatlılardan şerbetli tatlılara, hamur tatlılarından lokumlar ve şekerlemelere kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip. Prensipleri gereği tüm tatlıları günlük olarak hazırlayıp, misafirlerine sunuluyorlar.

Kışın Gidilebilecek Mekanlar Hafız Mustafa 3 Small e1387119717879 150x150 Kışın Gidilebilecek Mekanlar  Beyoğlu Tatli Menülerindeki ücretlendirmeler ise servis kalitesi ve lezzet bakımından oldukça uygun. Şerbetli ve sütlü tatlılar porsiyon olarak 6 ile 10 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Kışın Gidilebilecek Mekanlar’dan biri olan Hafız Mustafa’nın websitesine göz atmak için tıklayınız.

Kışın Gidilebilecek Mekanlar – Beyoğlu

Taksim My House

Sıraselviler

Taksim My House Kışın Gidilebilecek Mekanlar Small 150x150 Kışın Gidilebilecek Mekanlar  Beyoğlu Yaz mevsiminde çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan Taksim My House Sıraselviler caddesinin hemen girişinde yer alıyor. Kendine ait bir terası bulunan Taksim My House’ta geniş bir deniz manzarası mevcut. Kapanabilir camekanları ve güçlü ısıtma sistemleri bulunan Taksim My House kış mevsiminde de en çok tercih edilen mekanlardan biri haline geldi bile.

Taksim My House Kışın Gidilebilecek Mekanlar2 Small 150x150 Kışın Gidilebilecek Mekanlar  Beyoğlu Daha çok kahvaltı, romantik akşam yemekleri ve etkinlikleri için tercih edilen Taksim My House’ta ayrıca tatlı-kahve ikilisinin keyfini çıkarırken diğer yandan da bembeyaz İstanbul manzarasının tadını çıkarmak mümkün!

Taksim My House Kışın Gidilebilecek Mekanlar3 Small 150x150 Kışın Gidilebilecek Mekanlar  Beyoğlu Yiyecek menülerindeki hafif atıştırmalıklar 10-16 TL, başlangıçlar 12 – 24 TL ve ana yemekler de 20 – 40 TL arasında fiyatlandırılmış. İnce belli Ajda bardak çayı ve Türk Kahvesi ise 5-7 TL civarında.

Kışın Gidilebilecek Mekanlar’dan biri olan Taksim My House’un websitesine göz atmak için tıklayınız.

Kışın Gidilebilecek Mekanlar – Beyoğlu

J’adore Chocolatier

Emir Nevruz Sokak

Kışın Gidilebilecek Mekanlar Jadore Chocolatier13 Small Kışın Gidilebilecek Mekanlar  Beyoğlu Gölge Kahve ile aynı sokakta (Emir Nevruz Sokak) bulunan J’adore Chocolatier’e adım atar atmaz sıcacık çikolatanın mis kokusunu hissedeceksiniz.  Nasıl İnci Profiterol İstanbul’un bir numaralı profiterolcüsü ise, birbirinden farklı sıcak çikolata çeşidi hazırlayan J’adore da İstanbul’un bir numaralı sıcak çikolatacısı!

Mekanda sıKışın Gidilebilecek Mekanlar Jadore Chocolatier11 Small 150x150 Kışın Gidilebilecek Mekanlar  Beyoğlucak çikolata ve tatlıların yanı sıra bir çok ev yapımı özel çikolata ve şekerleme de bulabilirsiniz. Şüphesiz J’adore’un müdavimlerinin başında ise eşinin canı özel yapım çikolata çekmiş baba adayları, Foursquare’den veya çeşitli gezgin bloglarından araştırıp mekanı bulan yerli ve yabancı turistler, kış soğuğunda içlerini ısıtmak isteyen çiftler ve bölgede çalışan genç kitle geliyor  Mekan gibi müdavimleri de oldukça samimi ve şirin açıkçası.

Kışın Gidilebilecek Mekanlar Jadore Chocolatier Small 150x150 Kışın Gidilebilecek Mekanlar  Beyoğlu Sadece iç kısmının kullanıldığı mekanda, alanın küçük olması sebebiyle çok az masa mevcut. Bu sebeple yer bulmakta zorlanabilirsiniz. İç mekan ısıtmalı ve sigara içilebilen bir bölümü bulunmuyor. İçecek fiyatları ise 5 ile 8 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Kışın Gidilebilecek Mekanlar’dan biri olan J’adore Chocolatier’in websitesine göz atmak için tıklayınız.

Kışın Gidilebilecek Mekanlar – Beyoğlu

Limonlu Bahçe

Yeniçarşı Caddesi

Kışın Gidilebilecek Mekanlar Limonlu Bahçe2 Small 150x150 Kışın Gidilebilecek Mekanlar  Beyoğlu Hepimizin ucundan köşesinden, yakın arkadaşlarımızdan illa ki en az 1 defa duymuşluğu vardır “Limonlu Bahçe”yi. Galatasaray’dan Fransız Sokağı’na doğru giden yoldan, Fransız Sokağı’na dönmeden dümdüz devam ederseniz, küçücük romantik bir kapı bulacaksınız. Her dönem yeni tanışan çiftlerden beylerin bayanları getirdiği, Beyoğlu’nun su götürmez derecede en romantik mekanlarından sayılan “Limonlu Bahçe” çok sayıda mutlu çift ağırladı diyebiliriz. (aman dedikodu olmasın, bizler de geçmiş zamanlarda aynı sebeplerden ötürü Limonlu Bahçe ile tanışmış olabiliriz belki kim bilir)

Kışın Gidilebilecek Mekanlar Limonlu Bahçe3 Small 150x150 Kışın Gidilebilecek Mekanlar  Beyoğlu Oldukça sıcak bir atmosferi bulunan Limonlu Bahçe güçlü ısıtması ve 2 bölümden oluşan kapalı mekanı ile kış mevsiminde de müdavimlerini ve her yeni gün artan sevenlerini ağırlamaya devam edecek.

Kışın Gidilebilecek Mekanlar Limonlu Bahçe4 Small 150x150 Kışın Gidilebilecek Mekanlar  Beyoğlu Sıcak içecekleri 6 TL’den alkollü içecekleri ise 14 TL’den başlayan fiyatlarla misafirlere sunulmuş. Tatlı menülerinde ise 14 ile 18 TL arasında bir çok çeşit lezzet bulmak mümkün. A’la carte yemek ve alkollü içecek de servis eden Limonlu Bahçe’nin akşam yemeği ürünleri ise 24 TL’den başlıyor.

Kışın Gidilebilecek Mekanlar’dan biri olan Limonlu Bahçe’nin websitesine göz atmak için tıklayınız.

Bunları da okuyun

Salaş Istanbul Cafeleri – Tarihi Yarımada

Canım İstanbul’un her yanı bir ayrı güzel, fakat özellikle Tarihi Yarımada olarak nitelendirilen Sultanahmet, Sirkeci, …

Bir Yorum

 1. İstanbulda Gezilecek yerler

  Elinize sağlık çok güzel derlemişsiniz, istanbul gerçekten gezilecek çok güzel bir şehir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.