16 Mayıs 2022, Pazartesi
Anasayfa » Etkinlik » Oyun aşkına yazdık; “Evden Firar”!
İstanbul Evden Kaçış Oyunları
İstanbul Evden Kaçış Oyunları

Oyun aşkına yazdık; “Evden Firar”!

Evden Firar furyası aldı başını gidiyor! Nedir bu gizemli ve bir o kadar da eğlenceli oyun dedik ve başladık yazımıza!

Evden Kaçış Oyunu – Evden Firar

İstanbul pek çok şehre göre şüphesiz bir etkinlik cenneti. Günün her anı, her saati yapacak bir şeyler bulabiliyorsunuz. Bu kimi zaman bir konser, bir sergi, bir tiyatro, bir sinema, bir gezi veya bir tadım etkinliği olabiliyor. Ancak zaman geçtikçe aynı yerlerde oturduğunuzu, aynı şeyleri yaptığınızı fark ediyorsunuz. İnsan ister istemez farklı bir şeyler arıyor. Hele ki grup olarak bir şeyler yapmak istediğiniz zaman seçenekler biraz daha daralıyor. Evden Firar ise farklı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

evden firar kilit 300x198 Oyun aşkına yazdık; Evden Firar!
Evden Firar

İşte bu eksikliği fark eden girişimciler son olarak evden kaçış oyunları ile can sıkıntısından patlayan insanlar için farklı bir pencere açmış. Şu an İstanbul’da 5-6 farklı evden kaçış oyunu var, bunlardan biri de Evden Firar. Evden Firar, Taksimde Cezayir Sokağı’nda bir binada konumlanmış. En fazla 5 kişi oynayabiliyorsunuz. Oyun kendi içerisinde bir gizem, gizlilik barındırdığı gibi, oyuna başlamadan bile bu gizliliği yaşıyorsunuz. Oyuna gireceğiniz arkadaşlarınızla bina önünde toplandığınızda, kapıdaki diyafon ile hazır olduğunuzu söylüyorsunuz ve hangi kata çıkmanız gerektiği size bildiriliyor.

evden firar diyafon 224x300 Oyun aşkına yazdık; Evden Firar!
Evden Firar

Evden Firar Etmeden

 

Oyuna girmeden dahi sizi kimse karşılamıyor, kimseyi görmüyorsunuz. Belirtilen kata gelip eve girip kapıyı kapattığınız andan itibaren oyun başlıyor. Evin içerisine girdikten sonra görüyorsunuz ki kapının kolu yok ve çıkış için oyunu tamamlayıp anahtara ulaşmanız gerekiyor. Oyun bu mantık üzerine kurulu. Tüm aşamaları tamamlayıp anahtara ulaşacaksınız ve evden çıkacaksınız. Evde sizden başka kimse yok. Sadece evin heryerinde bulunan kameralar var, görevli sizi izliyor. Zaman zaman ipuçları veriyorlar, ya da kusurlu bir hareketinizde uyarılabiliyorsunuz. Aslında yıllardır oynadığımız bilgisayar oyunlarının gerçek hayatta öznesi oluyorsunuz. Evin hol kısmında oyuna başlayarak ipuçları doğrultusunda kapıların şifrelerini çözüyorsunuz. Her çözülen şifre bir sonraki kilite götürüyor sizi. Dikkatinizi dağıtabilecek pek çok detay olduğu gibi, çok ince ayrıntılarla da şifreleri çözebiliyorsunuz. Tamamen dikkatinizi vermeniz gerekiyor titizlikle hazırlanmış şifreleri çözebilmeniz için. Oyun boyunca, her yeni şifreyi çözdüğünüz zaman yaşadığınız heyecan haricinde, nasıl bir titizlikle böyle bir oyun oluşturulduğuna hayret ediyorsunuz.

evden firar kumar 224x300 Oyun aşkına yazdık; Evden Firar!
Evden Firar Son Oda

Biz son odaya gelene kadar -60 dakikalık süremiz dolduğu için- oyun sona erdi ve bize ipuçları veren görevli yanımıza geldi. Kendisi atladığımız noktaları bize gösterdi ve son odayı beraber açmış olduk. Evin son odasında kumar masası yer alıyor ve gerçekten inanılmaz titizlikle çözülmesi gereken bir oda. Son odaya 15 dakika kala gelen ekiplere ayrı ipuçları da verdiklerini belirttiler. Son odadaki ipuçlarını da yakalayıp odadan çıktığınız zaman Evden Firar ekibi kendileri için bir Evden Firar Hatırası çekiyorlar. Sonrasında sizin talebiniz doğrultusunda yine hatıra fotoğrafları çekilebiliyor. Çektikleri fotoğrafları instagram sayfalarında da paylaşıyorlar. Evden Firar web sitesi üzerinden boş zamanları görüntüleyip rezervasyon talebinde bulunabiliyorsunuz.

Fiyatlandırma ise şu şekilde:

  • 2 kişi: 100TL
  • 3 kişi: 120TL
  • 4 kişi: 140TL
  • 5 kişi: 150TL

 

Bu heyecanlı oyun için hala geç kalmış sayılmazsınız. Arkadaşlarınızı toplayıp hemen rezervasyon yaptırın diyoruz!

Evden Firar İletişim;

Adres:Firuzağa Mh. Cezayir Sk. Mateo Mratoviç Apt. K:3 Beyoğlu-İSTANBUL

Telefon: +90 212 243 1161

Bunları da okuyun

İstanbul Yılbaşı Fırsatı 2019

İstanbul Yılbaşı Fırsatları 2019

İstanbul Yılbaşı Fırsatları 2019 Kasım ayı bitmek üzereyken yavaş yavaş herkes yılbaşı programlarını araştırmaya başladı. …

2 Yorumlar

  1. Evden firarda çözümunü baştan sona anlatirsaniz cok sevinirim dilerseniz e-posta ma da çözümü anlatabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.