4 Aralık 2017, Pazartesi
Anasayfa » Cafe & Bar » HookahMe Koşuyolu
Hookahme Koşuyolu
Hookahme Koşuyolu

HookahMe Koşuyolu

HookahMe

Anadolu Yakası denince akıla ilk gelen yerler Bağdat Caddesi, Fenerbahçe, Kalamış tarafları geliyor. Kadıköyü kalabalıklığı ve hareketliliği yüzünden hiç hesaba katmıyorum. Hafta sonları, akşamları eş dost ile zaman geçirmek adına Fenerbahçedeki cafeler de sıkça zaman geçirdik. Ancak bilenler bilir, araba sergilemek ve piyasa peşinde koşmak isteyenler ile doldu taştı cafeleri.

 

Şirketin taşınması sayesinde tanıştığım Koşuyolu, zaman geçirdikçe nezih ve sakinliği ile zaman geçirmek için daha kuvvetli bir alternatif oldu benim için. Önceleri iş çıkışı muhabbetleri, devamında tatil günleri ve hafta sonunu da kapsamaya başladı. Koşuyolu gerçekten nezih ve sakin bir bölge. Hangi cafe, hangi mekan olursa olsun bu durum geçerliliğini koruyor. Son yıllarda nargile cafelerin sayısı da git gide artmaya devam ediyor Koşuyolunda. Önceleri Sherbet, Keyfi Mekan, No:35 ve son olarak La Guava yı deneyimledim. La Guava içlerindeki tek alternatif oldu benim için. Hem sakin, hem nargilesi güzel, hem de nargileci arkadaş oldukça hoş sohbet.

 

Yine Koşuyolu Caddesi üzerinde yer alan Karamela Cafe bir süre önce kapandı. İçeride inşaat devam ederken HookahMe tabelası ile yeni bir nargileci geldiğini öğrenmiş olduk. Bir süre sonra ofisteki iftar sonrasında merakımı gidermek ve nargile içme amacıyla mekana uğramış oldum. Dışarıdan bakınca ön tarafta masalar var, bir de arka kısım varmış. Arka taraf da oldukça kalabalıktı. Mekan adından da anlaşılacağı üzere nargile ile ön plana çıkıyor ve bu konuda iddialı. Tütün çeşitleri oldukça zengin, Alman tütünleri de bulunuyormuş ki sohbet ettiğim arkadaşlardan birisi söyledi. Bir sonraki uğrayışımda Alman tütünü deneyeceğim, daha önce tatmadım.

Evde de keyifle içtiğim üzüm-yaban mersini al fakheer nargile siparişi verdim. Takımlar da oldukça çeşitli. Daha önce Huqqabaz da gördüğüm takım ile servis yaptılar ki gerçekten hoşuma giden bir takım. Servis ve nargile konusunda memnun kalmışken fiyat kısmına gelelim. Açıkcası dışarıdan bakınca a+ görüntüsü sayesinde pahalı bir mekan izlenimi uyandırsa da Koşuyolu standartlarında, uygun diyebileceğimiz bir fiyat politikası uygulamışlar.

Öğle yemekleri için de tercih ediliyorlar ki öğle menülerinin de oldukça beğenildiğini duydum. Uygun bir zaman da yemek konusundaki deneyimlerimi de paylaşacağım.

Lezzet, servis, fiyat oldukça önemli detaylar evet. Ama HookahMe de en hoşuma giden nokta ilgi,alaka oldu. Koşuyolunda ve daha pek çok noktada popüler cafeler bol müşteriyi görünce ilgi alakayı bir kenara bırakıp ticarethane olarak işlerine devam ediyorlar. HookahMe bu ilgi, alaka ve lezzet üçlemesi ile devam ettiği sürece Koşuyolunun en popüler noktalarından birisi olacaktır şüphesiz.

*Çok fazla fotoğraf çekme fırsatım olmadığı için bazı görselleri HookahMe Instagram Sayfasından aldım.

Koşuyolu Mahallesi Koşuyolu Cd. No:33, 34718 Kadıköy/İstanbul
(0216) 545 05 06


Bunları da okuyun

Setüstü Çay Bahçesi’nde bir dem tarih…

İstanbul’da vapura bindiğiniz zaman, Tarihi Yarımada’nın güzelliklerine bakmadan geçemezsiniz, biliriz. O Tarihi Yarımada’dır ki, yüzlerce …

Bir Yorum

  1. Zubizu ya da tripadvisor gibi yerlerle çalışmayı hiç düşünmediniz mi? Mekan tanıtımlarınız süper çünkü.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.