13 Temmuz 2018, Cuma
Anasayfa » Restoran » Lipa Meyhanesi
Lipa Meyhanesi
Lipa Meyhanesi

Lipa Meyhanesi

Lipa Meyhanesi

Son iş gününün de sorunsuz bitmesi ve peşinden gelecek 2 günlük tatilin verdiği keyif ile arkadaşlar ile 2 kadeh rakı içip muhabbet edelim dedik. Yalnız bu spontane programda mekan, günler öncesinden belirlediğimiz Lipa  Meyhanesi oldu.

İstanbul yeme içme alanında oldukça zengin bir şehir. Dört bir yanda çeşit çeşit restoran mevcut. Her tarza, her bütçeye uygun mekan bulmak gayet kolay. Hele ki konu meyhanelere gelice koca bir derya, deniz İstanbul. Ama içlerinde bir tanesi var ki, yıllardır kimle tanışsam, kiminle konuşsam Lipa Meyhanesi diyor başka birşey demiyor. Açıkcası gidene kadar abartıldığını düşündüm Lipanın. Ta ki gidene kadar.

4 arkadaş iş çıkışı buluşup geçtik Lipa’ya. Pendik Sapanbağları’nda yer alıyor. Pendik merkezine 15-20 dakikalık bir mesafede. Konum Boşnak Mahallesi olarak da biliniyor. Arkadaşlarımızdan biri babadan aşina Lipa’ya, çocukluktan bu yana babası ile gidip geldiği için rezervasyonu ona yaptırdık. İçeri girdiğinizde İbrahim Abi karşılıyor. Arkadaşı tanıdığı için karşıladı sanıyordum ki, meğerse her misafirini kapıda karşılarmış İbrahim Abi. Bize ayrılan masaya geçtik. Ki masa ayırabildiğimiz için şanslıyız, her zaman tıklım tıklımmış, biz gittiğimizde de mekan çakılıydı. Mekanın müdavimi olan arkadaşlara bıraktım siparişi, anlata anlata bitiremedikleri kuru et ile başladık, peşinden güveçte pişen köfte geldi. Mezeler ve bir büyük rakı derken donattık masayı. Doğrusunu söylemek gerekirse biraz aç gözlüyümdür, pek gözüm doymaz. Ortaya gelen 4 kişilik köfte bize yetmez diyordum, kalkarken yarısına yakını duruyordu, o derece. Mezeler oldukça leziz, kuru et leziz, köfte leziz. Ortam güzel, sakin. Müzik güzel, muhabbet güzel. İnsan daha başka ne ister?

Biz 4 erkek gitmiştik ama içeride bayanlar da vardı. Bayanların da gayet rahat yiyip içebileceği düzeyde bir yer. 4 kişi toplamda 208tl hesap ödemiştik, ki meyve de ikram olarak geliyor. Piyasaya göre çok çok uygun fiyatlar.

 

Pendiğe yakın oturmasanız bile bir akşamınızı ayırıp ziyaret edin. Eminim siz de memnun ayrılacaksınız. Adres: Mimar Sinan Cad. No: 25 Daire: 1 Sapanbağları Mahallesi Pendik-İstanbul

%name Lipa Meyhanesi

Bunları da okuyun

Kahvaltı

İstanbulda Kahvaltı Yapılacak Mekanlar

İstanbulda Kahvaltı Yapılacak Mekanlar Malum iş-okul derken yoğun, stres dolu bir hafta geçirdikten sonra kimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.