8 Mayıs 2021, Cumartesi
Anasayfa » Restoran » Tarihi Eminönü Dürümcüsü
Tarihi Eminönü Dürümcüsü
Tarihi Eminönü Dürümcüsü

Tarihi Eminönü Dürümcüsü

Tarihi Eminönü Dürümcüsü

Hepimizin kafasında balık ekmek-turşu suyu kombinasyonları ile yer edinen Eminönü artık daha zengin restoranlar ile karşımıza çıkar oldu. Pizzacılar, kebapçılar, börekçiler, simitçiler vb liste uzayıp gidiyor. Ne ararsak var, o derece.

 

Eminönünde genellikle iş çıkışlarında, kısa zamanlarda ye-kalk şeklinde karnımızı doyurmaya çalıştığımız için büfeleri tercih ediyoruz. PTT ve bankaların arasında kalan 2 büfeyi (birinin adı neslihan büfeydi) tercih ediyoruz. Bu sefer değişiklik olsun dedik ve Tarihi Eminönü Dürümcüsüne uğrayalım dedik. Her ne kadar isminde “Tarihi” ibaresi geçse de pek tarihi bir tarafı olduğunu düşünmüyoruz, mekanda da şu yıldan beri varız, şu yıldan beri hizmet ediyoruz gibi bir ibare göremedik. Ama isminde geçmesi sebebiyle yine de Tarihi Eminönü Dürümcüsü olarak bahsedeceğiz.

Tarihi Eminönü Dürümcüsü Büyük Postane Caddesinde yer alan küçük bir dürümcü. İçeride pek geniş bir alan yok, dışarıda da küçük iskemlelerde servis yapıyorlar. Kebap ve şiş çeşitleri var, tatlı olarak da kadayıf ile trileçe koymuşlar. Bir kebapçıda gözler künefeyi arıyor açıkçası. Genel olarak çok geniş olmasa da yeterli bir menüsü var.

 

Akşam saatlerinde gittiğimiz için mekan oldukça boştu, hatta kapanmaya yakın tek müşteriydik. Haliyle pek bekletmediler. Biber, pilav, ezme, köz domates ve salata ile servis ediliyor. Direk tabağa kebapı koyup al ye diyen yerlerden sonra hoşumuza gitti gayette. İçecek olarak açık ayranları da var ancak geç saatte gittiğimiz için kapalı ayranla idare ettik. Özetleyecek olursak bu bölgede fiyatına gröre gayet lezzetli kebap yapan Tarihi Eminönü Dürümcüsünü çekinmeden tercih edebilirsiniz.

 

Adres : Hobyar Mahallesi Büyük Postane Caddesi No:14/B Sirkeci -Eminönü /İstanbul

tlf: +90212 511 0040

%name Tarihi Eminönü Dürümcüsü

Bunları da okuyun

İstanbul Açık Büfe Kahvaltı

İstanbuldaki Açık Büfe Kahvaltı Mekanları

İstanbuldaki Açık Büfe Kahvaltı Mekanları   İstanbul her konuda olduğu gibi yeme-içme konularında koca bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.